Řidiči vozů Tesla se nemohli dostat do svých vozů. Aplikace selhala

Přidat na Seznam.cz

Řidiči vozů Tesla, kteří k odemykání používali aplikaci, nemohli své vozy otevřít. Problém se objevil po celém světě. Jeho příčinou bylo závažné selhání serveru, informoval deník independent.co.uk. V některých případech zasáhl Elon Musk osobně.

Majitelé vozů Tesla nemohli uplynulý víkend považovat za úspěšný. Ti z nich, kteří aplikaci použili k otevření vozu, hlásili chyby, které jim znemožnily do vozů nastoupit. Je to proto, že někteří z nich nepoužívají přístupové karty do auta, ale volí aplikaci.

První zprávy začaly přicházet již v pátek 19. října. Týkaly se nemožnosti připojit se k vozu prostřednictvím aplikace. Pomocí aplikace lze z chytrého telefonu na dálku odemknout nebo zamknout dveře, zapnout a vypnout nabíjení, zavolat vozidlo z garáže, rozsvítit světla nebo zapnout topení. Zpočátku přicházely zprávy především z USA a Kanady. Brzy se však ukázalo, že problém je globální. V některých případech zasáhl Elon Musk osobně.

Musk prostřednictvím Twitteru také informoval o pokroku při odstraňování chyb v provozu aplikace, což bylo způsoben selháním serveru. Stalo se tak krátce poté, co společnost Tesla vydala aktualizaci své aplikace.

Zdroj: independent.co.uk