Řidič ztuhl strachy. Jeho Tesla odmítla poslušnost při rychlosti 133 km/h

Přidat na Seznam.cz

Majitel vozu Tesla se při jízdě vysokou rychlostí na dálnici pořádně vyděsil. Jeho vůz nereagoval za jízdy. V jednu chvíli přestala fungovat všechna zařízení na palubě, včetně plynového pedálu, píše server Carscoop.

Javier Rodriguez, majitel vozu Tesla Model 3 žijící v Kalifornii, nedávno zažil chvíle hrůzy. Na vlastní kůži zažil, co může znamenat „softwarová chyba“ v autě. Při jízdě po dálnici jeho Tesla náhle odmítla fungovat.

V rozhovoru pro místní média vyprávěl, že když jel po dálnici 10 přes Cabazon rychlostí 133 km/h, multimediální obrazovka v jeho autě přestala fungovat. Všiml si toho, když ucítil zvláštní zápach, který naznačoval, že se něco začíná „pálit“.

Po nějaké době přestala fungovat všechna tlačítka a spínače, včetně směrových a výstražných světel. Totéž se stalo s plynovým pedálem – přestal reagovat na sešlápnutí. Brzdový pedál naštěstí fungoval dál. Řidič byl nervózní z toho, že s klesající rychlostí se zvyšuje riziko, že někdo narazí do zadní části jeho vozu. Naštěstí se mu podařilo dostat na bezpečné místo a zastavit.

Po restartování Tesly se vše vrátilo do normálu. Majitel vozu zavolal silniční asistenci a po chvíli odtahové vozidlo odvezlo Teslu do servisu. Závadu se podařilo odstranit, ale majitel vozu nezjistil přesnou příčinu této nebezpečné poruchy.

Zpráva ze servisu Tesla informovala o problémech s komunikací s klapkou nabíjecího portu. Ta způsobila vypnutí měniče výkonu, aby bylo chráněno palubní zařízení před poškozením během jízdy.

Zdroj: carscoop.com