Revoluční Jeep Wrangler 2024 přichází do Evropy. Elektrifikace, futuristické technologie a luxus jako nikdy předtím

Přidat na Seznam.cz

Jeep představil svůj nový model Wrangler 2024 již v červnu tohoto roku pro americký trh. Nyní přichází na řadu jeho evropský debut. Vůz nabízí několik důležitých designových a technologických aktualizací, a výrazně se přiklání k elektrifikaci.

Designové inovace a větší standardní výbava

Nový Wrangler si zachovává svou ikonickou mřížku chladiče se sedmi štěrbinami, která prošla modernizací. Vůz nyní sportuje černé strukturované štěrbiny, neutrální šedé metalické rámečky a obruby v barvě karoserie. Elegantní design nejen vylepšuje vizuální stránku, ale Jeep uvádí, že i zvyšuje účinnost chlazení, píše web Motor1.

Moderní technologie

V interiéru dominuje nový 12,3palcový (přibližně 31,2 centimetrů) dotykový displej informačního a zábavního systému Uconnect 5. Jedná se o největší a nejpokročilejší displej, jaký kdy byl ve voze Wrangler nabízen. Nový software podporuje bezdrátové systémy Apple CarPlay a Android Auto.

Motorizace a pohon

Co se týče motorizace, Jeep přichází s Wranglerem 4xe, který kombinuje čtyřválcový spalovací motor a hybridní systém s celkovým výkonem 380 koní. Díky různým režimům E Selec si řidiči mohou pohonné ústrojí přizpůsobit svým potřebám. Kromě toho bude na vybraných trzích dostupná také omezená série s tradičním spalovacím motorem.

Modernizovaný Wrangler 2024 bude v Evropě k dispozici ve verzích Shara a Rubicon s plánovaným začátkem prodeje v první polovině roku 2024.

Tento nový Jeep Wrangler je bezpochyby velkým krokem vpřed ve své kategorii, jak z hlediska designu, tak technologie a bezpečnostních prvků. A s plánovanou elektrifikací si Jeep upevňuje svou pozici na evropském trhu.

Zdroj: Motor1