Renault postaví dva nové modely Mitsubishi pro Evropu

Přidat na Seznam.cz

Renault a Mitsubishi dospěli k rozhodnutí o spolupráci v podobném duchu jako Renault a Nissan.

Aliance Renault-Nissan-Mitsubishi výrazně změnila svůj přístup k evropskému i světovému trhu a takříkajíc si rozdělily svět a jednotlivé oblasti.

Mitsubishi se už dříve vyjádřilo, že pro Evropu zastavuje vývoj nových modelů, ale jak se ukázalo, neznamená to, že se zcela stahuje z trhu a nadále bude auta prodávat a poskytovat „after sales“ služby (např. servis, náhradní díly). Pomocnou ruku podává také sesterský koncern Renault.

Obě značky dospěli k dohodě, která znamená, že automobilka Mitsubishi v následujícím období uvede (minimálně) dva nové modely založené na již existujících autech značky Renault. Renault je zároveň bude lokálně vyrábět pro Mitsubishi v Evropě.

Dva nové automobily jako první vlaštovky vzájemné evropské kooperace by měly být založeny na již existujících, nejlépe prodávaných autech. Které to budou se můžeme jen domnívat. Jednání ještě probíhají a tak netřeba předbíhat. Pokud jde o nejúspěšnější vozy Renaultu v Evropě, jsou zde dvě jména: Clio a Capture. Clio je jedním z nejprodávanějších aut v Evropě vůbec a Mitsubishi by se malý šikovný hatchback s hybridním pohonem mohl hodit. Stejně kompaktní hybridní a plug-in hybridní crossover, který by se postavil pod nedávno uvedený model Mitsubishi Eclipse Cross PHEV a de facto by nahradil stárnoucí ASX, které v následujícím období bude v podstatě nemožné udržet na trhu s ohledem na nové emisní limity.