Renault omezuje maximální rychlost. Kolik pojedete maximálně km/h?

Přidat na Seznam.cz

Žádný nový Renault by od roku 2022 neměl jet rychleji než 180 km / h. Únava řidiče by měla také snížit maximální rychlost.

Renault zavádí vlastní maximální rychlost: od roku 2022 bude do automobilů společnosti zabudováno automatické omezení rychlosti, aby nemohly řidiči jet rychleji než 180 km / h. U vozidel s ukončenou životností a starých vozů z předchozích let se nic nezmění.

Volvo zavedlo maximální rychlostní limit pro svá nová vozidla již v roce 2020 a odůvodnilo to bezpečnostními důvody. Nadměrná rychlost je důvodem pro třetinu všech smrtelných dopravních nehod, uvedl šéf Renaultu Luca de Meo na valné hromadě Renaultu, která byla vysílána online.

Renault jde ještě dále než Volvo a chce použít systém automatického řízení rychlosti Safety Coach k úpravě rychlosti vozidel při zjištění rychlostních limitů. Mělo by se také vzít v úvahu počasí, nebezpečné zatáčky nebo pozornost řidiče. Jak přesně se to stane, zatím není známo.

Renault Mégane-E by si měl dělat starosti s řidičem
Renault Mégane-E bude první vozidlo, které nepůjde rychleji než 180 km / h. Jedná se o sedan střední třídy s elektrickým pohonem, který chce Renault představit. Limit bude zaveden také pro dceřinou společnost Renault Dacia.

V současné době v Německu neexistuje žádný obecný rychlostní limit.