Renault a Geely spojují své síly. Společně se zaměří na výrobu nových hybridních pohonných jednotek

Přidat na Seznam.cz

V rámci další rozsáhlé spolupráce se veškerý vývoj a výroba pohonných jednotek obou společností spojí do jednoho nového subjektu.

Společnosti Renault a Geely oznámily založení nového společného podniku, který bude navrhovat, vyvíjet a vyrábět spalovací a hybridní pohonné jednotky. Nový subjekt s názvem „HORSE Powertrain Limited“ bude sdružovat know-how a výrobní kapacity všech značek z celého světa, čímž se sníží náklady a rozloží zátěž v době, kdy se automobilky snaží zachovat rozmanitost pohonných jednotek v souvislosti se zpomalujícím se nástupem elektrických vozidel, informuje portál AutoExpress.

Obě strany budou mít 50procentní podíl ve společnosti, která bude dodávat motory pro skupiny Renault, Geely Auto, Volvo Cars, Nissan, Mitsubishi a další, a to prostřednictvím celkem 17 závodů na výrobu motorů zákazníkům ve 130 různých zemích.

Převodovky, hybridní systémy, baterie

Nový společný subjekt se bude zabývat konstrukcí, vývojem a výrobou spalovacích motorů, převodovek, hybridních systémů a baterií a nabídne řadu různých řešení od jednoduchých mild-hybridních kombinací až po plug-in hybridy s dlouhým dojezdem, které jsou na čínském trhu stále populárnější.

Očekává se, že tržby budou dosahovat až 15 miliard eur ročně (cca 341 miliard korun) a výrobní kapacita aliance Renault i skupiny Geely bude dosahovat až 5 milionů kusů ročně.

Generální ředitel skupiny Renault Luca de Meo k nové spolupráci uvedl: „Skupina Renault bude spolupracovat se společností Geely: „Partnerství s přední společností, jako je Geely, s cílem vytvořit nového hráče se schopnostmi a odbornými znalostmi v oblasti vývoje spalovacích motorů s velmi nízkými emisemi a vysoce úsporných hybridních technologií je pro budoucnost klíčové.“

Spojují se i další

Tento typ spolupráce při vývoji nových spalovacích pohonných jednotek se neomezuje pouze na Renault a Geely, nedávno oznámily svou vlastní novou spolupráci při konstrukci čistých, malých a hybridně zaměřených spalovacích motorů také Toyota, Subaru a Mazda.

Zdroj: AutoExpress