Raketový nárůst prodejů Toyoty Prius dokazuje, že lidé chtějí hybridy

Přidat na Seznam.cz

Prodej elegantního nového modelu vzrostl o neuvěřitelných 138 % ve srovnání s loňským rokem a snadno předčil bZ4X a Lexus RZ dohromady, informuje portál Motor1. Mezi lidmi je o hybridy prostě zájem.

Toyota oznámila údaje o prodejích za první čtvrtletí roku 2024 a největší novinkou jsou prodeje modelu Prius. Ikonické hybridy společnosti jsou stejně populární jako kdykoli předtím, přičemž za první tři měsíce roku vzrostl jejich prodej meziročně o 138,6 %. To znamená 13 327 prodaných kusů oproti 5 586 kusům v roce 2023. I když Prius stále zdaleka není nejoblíbenějším vozem Toyoty, je to jasný důkaz, že hybridy v dohledné době nezmizí.

Tři tisíce pět set prodaných elektromobilů

Pro srovnání, prodeje plně elektrického modelu Toyota bZ4X dosáhly za stejné období 1 897 kusů. To je sice nárůst o 11,7 %, ale stále hluboko pod úrovní modelu Prius. Její vyšší sourozenec Lexus RZ zaznamenal 1 603 prodaných kusů, což znamená, že Toyota prodala 3 500 elektromobilů v době, kdy mnozí lidé věřili, že plně elektrické vozy budou na vzestupu. Abychom byli spravedliví, Toyota neudělala velké kroky směrem k výrobě elektromobilů jako jiné značky, což se odrazilo v nevýrazných recenzích jak modelu bZ4X, tak modelu RZ.

Bude zajímavé sledovat, jak se letos hybridy a elektromobily otřesou, pokud jde o prodeje. Trendy na trhu naznačují, že hybridy jsou stále populární, a pokud budou trendy pokračovat, Toyota by mohla mít našlápnuto na skvělý prodejní rok.

Zdroj: Motor1