První SUV automobilky Ferrari bylo spatřeno na silnici. Vůz s koněm ve znaku zachytilo video

Přidat na Seznam.cz

SUV Ferrari Purosangue dosáhlo dalšího stupně vývoje, bude konkurovat podobnému sportovnímu Lamborghini Urus, nebo bude větší?

Výroba SUV Ferrari Purosangue je potvrzena na rok 2022, k zákazníkům se vozy dostanou na začátku roku 2023, píše magazín Evo.

Nabízí se otázka, proč tento první prototyp s karoserií stojí na důvěrně známé, a někdo by mohl říci, že poddimenzované sadě 20palcových kol a pneumatik vypůjčených ze starého modelu Ferarri GTC4 Lusso. Zdá se, že tato kola pouze zakrývají karbon-keramické brzdy pod nimi, a jsou poměrně výrazně menší než 23palcový paket, na kterém jezdily starší vývojové verze.

Základní proporce modelu Purosangue prozrazují, že bude mít kompaktní design zadní části, který bude odkazovat na současné vozy značky.

Objevilo se také video z testování Purosangue na testovacím okruhu Fiorano, na němž je slyšet nezaměnitelný zvuk motoru Ferrari Tipo V12, který se line z jeho výfuků, což dává informaci o tom, že bude určitě vybaven motorem V12 o objemu 6,5 litru a s největší pravděpodobností i dvouspojkovou převodovkou.

Oficiální informace o možném hybridním systému nebo možnosti použití menšího osmiválce se dvěma turbodmychadly však zůstávají kusé.

Ferrari zatím potvrdilo, že podvozek Purosangue bude postaven na vysoce flexibilní hliníkové platformě Ferrari. Ferrari bylo typicky zdrženlivé i v otázce dalších podrobností a nepotvrdilo nic jiného než předpokládané uvedení na trh v roce 2022.

Jméno Purosangue je také pracovní název projektu, což znamená, že pravděpodobně získá nové modelové označení. Vzhledem ke zdánlivě bezbřehému apetitu po velkých drahých SUV na vrcholu trhu bylo rozhodnutí Ferrari připojit se k tomuto lukrativnímu trhu nevyhnutelné.

Zdroj: evo.co.uk