První elektrický batmobil je na světě! Je věrnou replikou z filmu Temný rytíř

Přidat na Seznam.cz

Batman v podání Roberta Pattinsona sice jezdí v nabušeném batmobilu ve stylu Dodge Challenger, ale umělec jménem Nguyen Dac Chung přenáší Batmanův vůz do elektrifikované podoby, informuje web Maxim.

Umělec Chung vede vietnamské studio Marco, které se specializuje na rekonstrukce rekvizit a kostýmů superhrdinů. A jeho nejpyšnějším dílem je plně elektrická verze vozu podobného Batmobilu „Tumbler“, který pilotoval Christian Bale v trilogii Temný rytíř režiséra Christophera Nolana.

První elektrický Batmobil na světě váží pouhých 599 kg díky konstrukci využívající plasty, uhlíková vlákna a kompozity namísto těžkého kovu.

Volba lehkých materiálů je chytrá, protože hlučný 5,7litrový osmiválec a jeho 500 koní z filmového vozu byl nahrazen dvojicí baterií, které produkují podstatně méně energie. Nejsou k dispozici žádné specifikace, kromě nevalné maximální rychlosti 110 km/h. Na videu výše alespoň vypadá, že se rychle rozjíždí.

Co se však ztratilo na výkonu, vynahrazuje pozornost věnovaná všem detailům. Jezdí na dvou 13palcových předních kolech obutých do 24palcových pneumatik a čtyřech 18palcových zadních obutých do tlustých 33palcových běhounů, téměř identických s těmi, které byly ve filmu. Pečlivě bylo obnoveno i vrstvené pancéřování Tumblerovy karoserie a nechybí ani falešný přídavný tryskový motor.

Automatické posuvné dveře odhalují kokpit vybavený kamerovým systémem se čtyřmi kamerami, který vytváří 360stupňový přehled o okolí, a navíc je v něm místo pro spolujezdce.

Zdroj: maxim.com