Prototyp speciálních brýlí by v budoucnu mohl naučit motocyklisty, jak správně projet zatáčku

Přidat na Seznam.cz

Firma zabývající se bezpečnostními systémy pro motocykly, Aegis Rider, vyvíjí sadu unikátních brýlí, které jezdci umožňují vidět trajektorii jeho jízdy, kde má být v zatáčce, jak moc se má naklánět a kam se má dívat při výjezdu ze zatáčky, informuje server Web Bike World.

Brýle mohou být záchranou pro jezdce, kteří ještě nepochopili, kam se mají v náklonu dívat, což mívá někdy za důsledek nebezpečný průjezd zatáčkou rychleji, než jsou schopni zvládnout, bez ohledu na to, na jakém typu motorky jedou.

Jak by to mohlo fungovat? Máte nasazené brýle a blížíte se k obzvlášť nepříjemné zatáčce. Stínítka se zapnou, na displeji před očima se objeví viditelná čára podél silnice, na kterou se díváte, a navrhne se optimální směr a náklon, kterým se máte vydat.

Při zdolávání této zatáčky systém dává pozor na nebezpečné manévry v zatáčce nebo ostré zatáčky, nesprávnou rychlost pro nadcházející zatáčku nebo nebezpečí na cestě.

Společnost uvádí, že je stále ve fázi testování. Pokud se brýle podaří vyvinout, byl by to skvělý nástroj, který se snaží jezdcům usnadnit základní znalosti spojené s jízdou a něco nového je naučit.

Zdroj: webbikeworld.com