Připravované Porsche Taycan se stalo nejrychlejším elektromobilem Porsche na závodní dráze Nürburgringu

Přidat na Seznam.cz

Porsche vyvezlo výkonný prototyp předsériového elektrického sportovního sedanu Taycan na závodní okruh Nürburgring v Německu, kde zkrátil čas předchozího návštěvníka, a to Taycanu Turbo S Sport, o neuvěřitelných 26 sekund.

Očekává se, že připravovaná výkonná varianta ponese označení Turbo GT, a prototyp, který se nedávno prohnal po 20,8 km dlouhé smyčce Nordschleife, zaznamenal oficiální čas 7:07:55, uvádí se na webu Porsche.

To je jen o pár sekund méně, než kolik činil loňský překvapivý rekord modelu Rimac Nevera, ale o 18 sekund rychleji než Tesla Model S Plaid a o 26 sekund rychleji než Taycan Turbo S Sport v srpnu 2022, za jehož volantem seděl stejný řidič Lars Kern.

„Dvacet šest sekund je v motorsportu půl věčnosti,“ řekl šéf modelové řady Taycan Kevin Giek. „Larsův čas 7:07,55 minuty na Nordschleife je senzační a staví Taycan do stejné ligy jako elektrické hyperauta. A působivé na tom je, že během několika kol Lars dosáhl téměř přesně stejného času.“

Na březen je přislíbeno video celého kola z palubních kamer. Porsche zatím nepotvrdilo harmonogram výroby nového Taycanu.

Zdroj: Porsche