Přichází nový Citroen C3 supermini se vzhledem SUV už za 370 000 Kč

Přidat na Seznam.cz

Čtvrtá generace cenově dostupného supermini značky Citroen byla představena už loni, ale nyní je tu model s benzinovým motorem, který se utká s Dacií Sandero. Bude nabízen také jako elektromobil s názvem e-C3, informuje o tom portál AutoExpress.

Krabicovitý vzhled a přepracovaný interiér

Nový Citroen C3 má krabicovitější vzhled inspirovaný SUV. Pokročilé komfortní odpružení je standardní výbavou celé řady a využívá hydraulické tlumiče nárazů, které pomáhají zvýšit jízdní komfort.

Doplňují je sedadla Citroen Advanced Comfort, která byla pro C3 přepracována. Interiér je také standardně vybaven head-up displejem namísto tradičního přístrojového štítu, látkovými prvky na palubní desce inspirovanými pohovkami a 10,25palcovým centrálním dotykovým displejem u některých modelů. Zavazadlový prostor má objem 310 litrů.

Benzínová a hybridní verze

Základní variantou modelu C3 je přeplňovaný benzinový motor o objemu 1,2 litru, který dosahuje výkonu 99 k a je spojen se šestistupňovou manuální převodovkou.

Sestava Hybrid 100 se skládá z tříválcového benzinového motoru, který rovněž produkuje 99 koní, tentokrát spojeného s šestistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou s vestavěným elektromotorem o výkonu 28 koní. Elektromotor je napájen malou 48voltovou baterií, přesto Citroen tvrdí, že hybridní C3 může ve městě strávit až 50 % času jízdou na elektrický pohon.

V Evropě je nová C3 nabízena pouze ve dvou stupních výbavy: You a Max. Standardní výbava zahrnuje LED světlomety, odpružení Advanced Comfort, elektrická boční zrcátka, manuální klimatizaci, zadní parkovací asistent, systém nouzového brzdění a držák na chytrý telefon.

Modely s nejvyšší výbavou mají dotykový displej s 3D navigací, 17palcová kola z lehké slitiny s diamantovým výbrusem, dvoubarevný lak, zadní kameru, bezdrátovou nabíjecí podložku, automatické světlomety a stěrače, sedadla Advance Comfort a zadní lavici sklopnou v poměru 60/40.

Cena od 370 000 Kč

Nový Citroen C3 se začal prodávat v Evropě za zaváděcí cenu 370 000 Kč, elektrická verze Citroen e-C3 potom za 681 000Kč.

Zdroj: AutoExpress