Přestavba obytného vozu Audi 100 je nádhernou exkurzí do života v obytném voze z 80. let minulého století

Přidat na Seznam.cz

Bischofberger Audi 100 je také poměrně vzácný vůz, údajně bylo vyrobeno pouze 40 kusů, píše web Motor1.

Na začátku 80. let minulého století zřejmě existovala doba, kdy bylo možné jet kempovat v novém Audi 100. A nemluvíme jen o roztahování se na zadních sedadlech. Bischofberger Audi 100 byl skutečný obytný vůz, a i když jste si ho nemohli objednat z továrny, byl k dispozici těm, kteří chtěli menší obytný vůz, jenž nebyl dodávkou Volkswagen.

Jednalo se o legální obytný vůz s prostory pro přespání několika osob. Nacházela se v něm malá kuchyňka s ledničkou, sporákem a dřezem a vezlo se v něm 19 litrů vody. Pro ty, kteří chtěli trochu více prostoru, byla k dispozici varianta s vysokou střechou.

Aby se zajistilo, že kostra Audi zvládne tuto výzvu, byla k vozu 100 přidána zesílená trubková rámová konstrukce. Vylepšeno bylo také odpružení a brzdy, ale řadový pětiválec zůstal nedotčen. V nabídce byla automatická převodovka nebo řidiči mohli řadit ručně s pětistupňovou manuální převodovkou. Obytná část byla laminátová.

Tomuto modelu (typ 44) ve skutečnosti předcházel typ 43, který zřejmě zapůsobil na vedení Audi. Byl vznesen požadavek na stavbu obytného vozu na základě novějšího modelu, a tak se zrodil Type 44. Nikdy se nejednalo o sériovou nabídku. Podle všeho bylo do roku 1984 vyrobeno pouhých 40 kusů.

Zdroj: Motor1