Přepychové Bentley, které vozilo britskou královnu je na prodej

Přidat na Seznam.cz

Vozový park ve službách Jejího Veličenstva je pravidelně modernizován a vozy královny Alžběty II. Dosáhly na druhotném trhu vysokých cen. Co se stane s auty, když opustí královninu službu?

Prodávají se v nejlepších a nejuznávanějších showroomech a aukčních síních, stejně jako tento Bentley Mulsanne. Jaký je počet najetých kilometrů a kolik za něj budete muset zaplatit?

Ne každý ví, že královna Alžběta II. ráda řídila sama. Byla mnohokrát přistižena při řízení automobilu a není žádným tajemstvím, že zejména v blízkosti svých statků řídila Range Rover. Královské rodině však sloužily nejen luxusní SUV, ale také reprezentativní limuzíny britských značek, jako je Bentley Mulsanne. Tento, který šel právě do prodeje, byl vyroben na konci roku 2013.

Bentley vystavené prodejcem Bramley Motor Cars bylo vyhrazeno pro královnu a mělo své dvojče. Vůz ve stejné konfiguraci byl prodán v roce 2019. Popis ukazuje, že vůz je dokonale udržovaný. Vůz nemá příliš mnoho najeto, protože jeho tachometr je pouze 2429 mil, což je asi 3 909 km.

Konfigurace této kopie je skutečně královská. Zelený lak Banarto se kombinuje se světlým interiérem, kterému dominuje kůže a dřevěný povrch. Luxusní vůz rozhodně není levný, a přestože je cena již skrytá (vůz je rezervován), lze spekulovat, že díky své historii bude tento vůz dražší než podobné vozy. Noviny Daily Mail uvádějí, že nabídky dosáhly kolem 6 millionů Kč.