Představujeme vám budoucí korejský elektromobil, který by mohl zastínit Peugeot E-2008 a Volvo EX30

Přidat na Seznam.cz

Kia právě zveřejnila první snímky sériové verze svého modelu EV3 před jeho květnovým představením. Tento nový elektromobil, nejkompaktnější v současné nabídce, bude konkurovat vozům Peugeot E-2008 a Volvo EX30. Zde je to, co byste o něm měli vědět.

Kia se v oblasti elektromobilů rozhodně činí! Poté, co korejská značka představila první snímky restylingu svého modelu EV6, který se představí na podzim 2024, se k němu opět vrací a na speciální webové stránce odhaluje první snímky jeho menšího bratra EV3. Tento model, nejkompaktnější v současné nabídce, bude produkční verzí konceptu představeného v říjnu 2023. A přinejmenším můžeme říci, že by mělo jít o docela velkou podobnost.

Zdroj: Kia

Výrobní verze věrná konceptu

Těch několik málo obrázků, které značka odhalila, je samozřejmě záhadných, ale stačí k tomu, aby bylo vidět, že duch konceptu byl věrně dodržen. Zdá se tedy, že model EV3 si zachovává celkovou, velmi geometrickou siluetu, stejně jako tvar světlometů. Podobá se také EV9, velkému elektrickému SUV v nabídce.

Kia neposkytla žádné informace o rozměrech, ačkoli se očekává, že bude pod 4,42 m modelu Niro EV, současného nejmenšího elektromobilu v nabídce. Mohl by se tak přiblížit například délce 4,30 m Peugeotu E-2008 nebo Volva EX30.

Bude uvedeno 23. května 2024

Co se týče ostatních informací, včetně fotografií interiéru, technických specifikací, dojezdu a ceny, vše bude zodpovězeno, až se 23. května 2024 představí nový EV3 v plné kráse. Závěrem Kia oznámila, že EV3 se začne prodávat „v průběhu roku 2024“, a to v rámci 100% elektrické ofenzívy korejského výrobce.

K tomuto modelu se v roce 2025 připojí EV5, 4,60 m dlouhé elektrické SUV, a EV2, ještě dostupnější městské SUV, které bude pravděpodobně konkurovat Renaultu 5 E-Tech a bude se vyrábět v Evropě. V roce 2026 přijde EV4, 100% elektrický sedan, který bude pronásledovat Teslu Model 3. Zkrátka, čeká nás pořádná řada vozů se stejně ohromnými ambicemi.

Zdroj: Frandroid