Představení nového vozu Kia K4 Sedan – měl by být po zahájení prodeje nejdostupnějším modelem Kia

Přidat na Seznam.cz

Kia odhalila design interiéru a exteriéru nového modelu Kia K4. Měla by být to určitá náhrada a spojení Kia Rio a Forte.

Luxus za přijatelnou cenu

Kia nazvala přístup k designu exteriéru přívlastkem „Twist Logic“, který prý vytváří moderní a jedinečný tvar karoserie tím, že zdánlivě nelogicky kroutí spoje logicky seřazených čtverců. Profil odhaluje čtyřdveřový sedan se stylem fastback, který kontrastuje se současným, dvoudveřovým uspořádáním modelu Forte. Široký postoj a fastback připomínají Mercedes-Benz CLS a Audi A7, nebo dokonce již neprodávanou Kia Stinger, a přední a zadní světla ve tvaru písmene L připomínají vozy Cadillac. To vše křičí luxusem, což je působivé u vozu, který by měl být po zahájení prodeje nejdostupnějším modelem Kia. Přední část dostane také souhvězdí světel Kia a zadní část dostane jakýsi sportovní difuzor pod nárazníkem, píše portál Motortrend.

Interiér není tak zaměřen na řidiče jako u některých konkurentů, ale Kia tvrdí, že je graficky a funkčně rozdělen mezi řidiče a spolujezdce – zóna řidiče má technický a strojový charakter, zatímco zóna spolujezdce je pohodlná a lidská. Na palubní desce je pro cestující společná obrazovka, ale s vybranou sadou fyzických ovládacích tlačítek pro hlavní menu a klimatizaci a také otočným voličem pro zadávání údajů. Nové, luxusní výbavy interiéru zahrnují barevná provedení Medium Gray, Slate Green, Canyon Brown a Onyx Black.

Doufejme, že zdánlivě luxusní provedení designu nové Kia K4 příliš nezvýší cenu. Základní výbava odcházejícího modelu Kia Forte LX začíná na 495 660 Kč a dosahuje výkonu 147 koní. Není jasné, jakou pohonnou jednotku můžeme pod novým sedanem K4 očekávat, ale pravděpodobně benzinový nebo možná hybridní pohon.

Zdroj: Motortrend