Pracuje Ferrari na novém hypersportu? Uniklý dokument mluví jasně!

Přidat na Seznam.cz

Pokud lze věřit nedávno odhalené tabulce, která se objevila na fóru Auto Pareri, tak Ferrari má v plánu vyrobit celkem 828 kusů svého zatím nepojmenovaného připravovaného hypersportu. Vůz s kódovým označením F250 by se podle dokumentu měl představit v říjnu 2024, jak tvrdí server Carbuzz.com.

Z dokumentu vyplývá, že v tomto termínu bude představen standardní vůz a že Ferrari postaví jen 599 kusů. To ale není všechno, v červenci 2026 má být představena výkonnější verze XX, která bude určena pouze na okruhy. Výroba tohoto modelu bude podstatně omezenější a automobilka postaví jen 30 kusů. A dokonce v říjnu 2027 bude představena verze Spider neboli kabriolet. Ferrari vyrobí pouze 199 kusů otevřeného modelu, takže celkový počet všech modelů dosáhne 828 exemplářů tohoto hypersportu.

Předchůdce chystaného modelu, Ferrari LaFerrari bylo představeno téměř před deseti lety, lze proto předpokládat, že by mělo být brzy nahrazeno. Koneckonců, LaFerrari také přišlo zhruba deset let po předchozím hypersportu italské automobilky, velkolepém Enzu, které se objevilo v roce 2002.

Údajný dokument dále uvádí harmonogram testování modelu F250 a tvrdí, že testovací program pro testovací mulu začal v červenci letošního roku. Již předtím jsme viděli testování vozu Ferrari, ale to byl možná závodní vůz pro Le Mans, nikoliv tento silniční vůz.

Dále dokument dodává, že prototyp se začne testovat v únoru, zatímco předprodukční modely by měly začít přicházet v lednu a březnu 2024. I když je těžké s jistotou říci, zda se jedná o skutečný interní dokument, nebo ne, víme, že Ferrari pracuje na budoucím hypersportu.

Podle prezentace o svém budoucím obchodním plánu automobilka plánuje hypersport s velkou dojezdovou vzdáleností, který bude mít technologie přenesené z Formule 1 a jejího programu Le Mans Hypercar. Je tak možné, že budoucí hypersport může nabídnout výkon kolem 1200 koní z hybridní pohonné jednotky.

Šéf programu Ferrari Le Mans Hypercar totiž nedávno pro britský Autocar uvedl, že jeho nový závodní vůz je jakousi dobrou laboratoří a že jeho zaměstnanci mají nápady, které mohou využít pro budoucí silniční modely.

Zdroj: carbuzz.com, autopareri.com