Pozor, železniční přejezd rozdává automatické pokuty! Takto funguje nekompromisní novinka

Přidat na Seznam.cz

Chytrý železniční přejezd může automaticky zaznamenávat pokuty pro řidiče, kteří přes něj projedou v době, kdy je to zakázáno. Taková novinka byla nedávno instalována v obci Vendryně.

Česká obec Vendryně má dlouhodobě problém s nezodpovědnými řidiči, kteří porušují předpisy a přejíždějí železniční přejezd i v situacích, kdy to světelná signalizace nedovoluje. Železniční správa proto přišla s řešením – nainstalovala inteligentní systém, který tyto přestupky dokumentuje a přestupci dostanou pokutu poštou.

„Vzhledem k častému nerespektování signalizace ji pracovníci Správy železniční dopravní cesty zařadili mezi vytipovaná místa, kde mají chytré kamery dohlížet na chování řidičů,“ vysvětlil mluvčí Správy železniční dopravy Dušan Gavenda. Systém se osvědčil během loňského zkušebního provozu a nyní byl zaveden natrvalo.

Fotografie aut řidičů, kteří porušují dopravní předpisy, se dostanou k úředníkům, kteří řidičům udělují a posílají pokuty. „Pro řidiče znamená takový přestupek na železničním přejezdu sedmibodový záznam v bodovém hodnocení, k tomu mu hrozí pokuta až 5000 korun a zákaz řízení motorových vozidel až na šest měsíců,“ upozorňuje ředitel služby dopravní policie Jiří Zlý.

Zdroj: redakce, idnes.cz, Správa železniční dopravy