Pozor na návody, které se šíří internetem. Poškodí auto a mohou vás stát desítky tisíc

Přidat na Seznam.cz

Odborník na pojištění vozidel varuje motoristy před triky, které se staly virálními na sociálních sítích. Některé vás však mohou přijít na nemalé tisíce korun.

Mnoho řidičů hledá tipy a triky na sociálních sítích, které jim pomáhají snížit náklady nebo vyřešit problémy s jejich autem. Pojďme se nyní podívat na tři z nich, které se nyní hojně sdílí na internetu.

Zamrzlé dveře auta

Na internetu koluje několik návodů, které vám pomohou otevřít zamrzlé dveře auta, ale jeden z nich odborníci určitě nedoporučují, a to používat kreditní kartu na zamrzlé dveře.

Použití nástroje, jako je kreditní karta, kterou se posouváte po okraji rámu dveří, abyste porušili ledovou vrstvu. Odborníci na pojištění před tím varují: „Důrazně nedoporučujeme tento postup zkoušet. Pokus o otevření zamrzlých dveří tímto způsobem může poškodit zámek i samotné dveře.“

Poškození dveří může způsobit, že vaše vozidlo neprojde technickou prohlídkou a jejich výměna může stát i desítky tisíc korun.

Tónování oken

Jedním z nejoblíbenějších hacků na internetu je tónování oken automobilu.

Jedná se o použití mýdla a vody k nanesení tenké vrstvy na okno automobilu, čímž se vytvoří efekt tónování. Ačkoli tento hack může znít skvěle, má svá rizika, uvedl server DublinLive.

Tónovaná okna omezující více než 65 % světla by dokonce mohla být nezákonná – a cokoli nezákonného by mohlo vést ke ztrátě platnosti pojištění.

Odborníci radí: „Doporučujeme, abyste se při instalaci obrátili na odborníka. Při nesprávné aplikaci může tónování skutečně zakrýt výhled z okna a zvýšit pravděpodobnost dopravní nehody, zejména při jízdě v noci.“

Vroucí voda na sníh a led na oknech auta

Důvtipní motoristé přišli s dalším hackem do auta, který vám může v zimě ušetřit čas. K rozmrazení čelního skla během několika sekund stačí řidičům naplnit sáček horkou vodou a potřít jím čelní sklo a okna. Tento oblíbený hack používá spousta řidičů, kteří se snaží rychle vyjet na silnici, i když je jejich okno namrzlé.

Odmrazování oken auta tímto způsobem však může být velmi nebezpečné, protože sklo se v chladu smršťuje a v horku rozpíná. Použití vařící vody způsobuje, že se čelní sklo nebo okno se změnou teploty pohybuje. A protože je změna náhlá, může dojít k rozbití skla.

Zdroj: redakce, dublinlive.ie