Poslední osmiválec od Mercedesu je za rohem. Bude se jmenovat E63 S Final Edition

Přidat na Seznam.cz

Je pravděpodobné, že se brzy objeví model nazvaný Mercedes-AMG E63 S Final Edition. Název je znepokojující, protože by mohlo jít o poslední klasický sedan od AMG s motorem V8. Nevyhnutelná elektrifikace je za rohem.

Dokonce i značky jako Mercedes-AMG přecházejí na elektrickou stranu pohonu. Společnost však od jednotek V8 ještě několik let neustoupí, protože právě ony, přesněji jejich zvuk, jsou jedním z argumentů pro koupi. Je docela pravděpodobné, že osmiválce zůstanou pouze v nejvyšších modelech řady GT a v klasickém sedanu, jako je třída E, se již neobjeví.

Zatím se jedná pouze o zvěsti, ale jak uvádí server Motor1, je docela možné, že čtyřlitrový osmiválec se pod kapotu třídy E nedostane, a to ani v hybridní verzi. V současné době se takové řešení již používá například u čtyřdveřového modelu Mercedes-AMG GT 63 S E Performance. Výkon je neuvěřitelných 843 koní.

Mercedes-AMG E63 S Final Edition ještě nebyl oficiálně představen, ale server Motor1.com tvrdí, že už o něm zná několik podrobností. Očekává se, že charakteristickým znakem bude matný lak, spousta dílů z uhlíkových kompozitů a 20palcová kola. V interiéru, který je rovněž z velké části vyveden v „karbonu“, budou sportovní sedadla se žlutými pruhy.

Pokud se potvrdí zvěsti o osmiválci, bude tato generace a tento konkrétní model, konkrétně varianta, poslední třídou E s motorem V8 v historii značky, takže její hodnota vzroste od okamžiku, kdy s ní vyjedete ze showroomu.

Zdroj: motor1.com