Porsche připravuje nové elektromobily a vlastní síť nabíječek

Přidat na Seznam.cz

Na elektromobily sází také Porsche. Značka již má několik modelů Taycan s tímto typem motoru a tento týden odhalila plány na několik příštích let. Do roku 2030 chce mít 80 % prodávaných vozidel elektromotory. Mimochodem, Porsche chce vybudovat vlastní síť nabíječek, informuje portál The Verge.

Prvním elektromobilem Porsche byl Taycan, který se do dnešního dne dočkal již několika verzí. Během pravidelného setkání s investory byly odhaleny plány do budoucna. Patří mezi ně další elektrifikace vozů a výstavba vlastní sítě nabíječek pro vozidla.

Porsche to chce do roku 2030. 80 procent celkového prodeje automobilů budou tvořit vozy s elektromotory. Dozvídáme se, že se chystá SUV Macan, které bude plně elektrické, a elektrifikovaná verze sportovního vozu 718.

Síť elektrických nabíječek Porsche bude pokrývat trasy v Rakousku, Německu a Švýcarsku. První z nich bude postaven ještě letos. Víme, že stanice budou k dispozici pouze řidičům vozů této značky. Společnost věří, že tento krok jí umožní zvýšit prodej elektromobilů v souladu s výše uvedeným plánem do roku 2030.

Zdroj: theverge.com