Porsche nedrží krok s výrobou. Půjčuje si zaměstnance od Audi

Přidat na Seznam.cz

Boom elektromobilů teprve začíná a Porsche již s elektrickým Taycanem zaostává za produkcí. Z tohoto důvodu bylo 400 zaměstnanců, kteří denně pracují pro Audi, zapůjčeno, aby dohnali situaci.

Nikdo neočekával tolik zájmu o nový model Porsche. Čistě elektrický Taycan se prodává tak dobře, že výrobce musel v prvním výrobním roce zdvojnásobit své plány z 20 000 na 40 000 kusů. Poptávka překročila výrobce a jeho schopnosti. Z tohoto důvodu byla zapotřebí konkrétní opatření. Výsledkem je, že 400 zaměstnanců denně pracujících na montáži automobilů Audi přešlo na značku Porsche.

Foto: Porsche

Podle německého deníku Automobilewoche budou vypůjčení zaměstnanci pracovat na výrobní lince Porsche nejméně 2 roky. To vše pro plné uspokojení rostoucí poptávky po Taycanu, který konkuruje Tesle. Zprávy německého deníku potvrdil mluvčí Audi, který uvedl, že k týmu Porsche se připojila skupina zaměstnanců z oblastí montáže, karoserií a lakoven.

Foto: Porsche

Bussines Insider poznamenal, že takový velký zájem o elektrické Porsche by ve skutečnosti mohl podkopat pozici Tesly a Elona Muska, který je považován za průkopníka v segmentu špičkových automobilů napájených ze zásuvky. Tesla zatím vládne v USA, kde čtyři z pěti prodaných elektromobilů jsou modely Muska. Trh prémiových elektrických vozidel se však rychle vyvíjí. V tomto okamžiku si můžete koupit automobily od popsaných značek Porsche, Mercedes, Audi, Jaguar nebo Volvo. Rovnováha sil v USA a ve světě se tedy může rychle změnit.

Foto: Porsche