Porsche 911 Hybrid 2025 bude mít premiéru ještě tento měsíc. Sledovat ji můžete na sociálních sítích

Přidat na Seznam.cz

Porsche dokončilo vývojové testy nového kupé 911 Hybrid a nyní je připraveno na sériovou výrobu, která začne letos v létě, informuje portál Motortrend.

Přes tři miliony km zkušebních jízd

Porsche již potvrdilo, že hybridní sportovní vůz 911 je nevyhnutelný, a nyní víme, že se ho dočkáme již letos v létě, konkrétně koncem měsíce. Společnost nyní uvádí, že má za sebou 3,1 milionu kilometrů vývojových jízd a dokončila náročné testování v Dubaji, přičemž vůz je nyní připraven k výrobě.

Ultra-sportovní charakter

Předchozí zprávy naznačují, že od modelu 911 Hybrid můžeme očekávat několik věcí, včetně hybridního šestiválcového pohonného ústrojí bez možnosti připojení k elektrické síti, aktualizovaného podpisu světlometů, který by mohl být vytvořen po vzoru modelu 911 GT2 RS Clubsport 25 z roku 2012, a velkých brzd modelu Carrera S. Dokumenty Porsche popisují budoucí vůz jako „ultra-sportovní“ charakter, přičemž zprávy naznačují, že by mohl být umístěn jako nový elektrifikovaný model GT2 RS s celkovým výkonem kolem 700 koní.

,,Vysoce výkonný hybrid plynule navazuje na inovativní vývoj pohonu 911,“ říká Frank Moser, který řídí modelové řady 911 a 718. „Z toho těží řidič, kdykoli zrychluje. Máme tedy k dispozici technologii, která nás připraví na budoucí emisní normy.“

Odhalení proběhne 28. května

Porsche nyní ve svém oznámení uvádí, že ambasador značky společnosti Jörg Bergmeister zvládl kolo na okruhu za 7:16,934 minuty, což je prý o neuvěřitelných 8,7 sekundy rychleji než ekvivalentní nehybridní verze 911 současné generace, ať už se jedná o jakoukoli výbavu. Porsche uvádí, že světová premiéra nové hybridní 911 bude vysílána 28. května na newsroom.porsche.com a na kanálech společnosti na YouTube a LinkedIn.

Zdroj: Motortrend