Polsko chce omezit rychlost na dálnicích na 120 km/h. Chce tak oslabit Rusko a snížit spotřebu. A jak to bude probíhat?

Přidat na Seznam.cz

Strana Razem chce, aby polští řidiči jezdili na dálnicích pomaleji. Nejen z bezpečnostních důvodů, ale také kvůli současné geopolitické situaci. Poslanci považují omezení rychlosti za příležitost ke snížení podílu ruské ropy na trhu, píše server Autokult.

Strana „Razem“ (Společně) vyzvala ke zpřísnění pravidel na polských dálnicích s tím, že by bylo lepší jezdit pomaleji, aby poškodili Rusko a pomohli Ukrajině. Poslanci chtějí, aby se současná nejvyšší povolená rychlost 140 km/h snížila na 120 km/h.

„Polský smysl života spočívá v tom, aby se ruské palivo používalo co nejméně. Neměli bychom financovat zločiny proti Ukrajincům a imperiální politiku Ruska,“ říká poslankyně strany Razem, Paulina Matysiak. „Snížení rychlosti i o 10 km/h znamená úsporu několika procent spotřeby paliva,“ dodává.

Podle představitelů strany Razem by omezení rychlosti bylo dočasným řešením způsobeným současnou geopolitickou situací. Takové řešení je v gestu ministra infrastruktury. Dosud však nebyly podniknuty žádné konkrétní kroky k realizaci těchto postulátů.

Zdroj: autokult.pl