Polské miniauto by mělo vyjet na silnice příští rok

Přidat na Seznam.cz

Tvůrce polského elektrického vozidla, miniautomobilka Triggo, zahájila pilotní výrobu několika desítek modelů.

Dokončení vozidel je naplánováno na přelomu let 2021 a 2022. Společnost Triggo vyvinula model malého městského elektromobilu, který by se díky svým malým rozměrům a elektrickému pohonu měl mimo jiné využívat ve velkých městech a v automobilovém průmyslu. V současné době probíhají práce na získávání schválení vozidla a jednání s mezinárodními partnery, včetně z Evropy a Asie.

Triggo1
Foto: Triggo

Zahájili jsme výrobu pilotní série prototypů Triggo. Jedná se o další milník ve vývoji projektu, díky kterému budeme mít během několika čtvrtletí flotilu několika desítek vozidel. Předáme je potenciálním obchodním partnerům z Polska, Evropy a Asie – řekl Rafal Budweil, prezident společnosti Triggo. Společnost AMZ Kutno do projektu přinese své know-how a mnohaleté zkušenosti s výrobou malosériových vozidel a zajistí vysokou kvalitu prototypů. Současně pořádáme pokročilé obchodní rozhovory a analyzujeme různé varianty výroby Trigga v masovém měřítku,“ – vysvětlil Rafal Budweil.

Debut společnosti Triggo na malém obchodním trhu je naplánován na letošní rok. Společnost odhaduje, že díky veřejné nabídce akcií získá až 2,5 milionu EUR. Jak prezident Budweil oznámil před několika týdny, společnost se také pokusí provést duální kotování na zahraniční burze cenných papírů. „Podle našeho názoru dosažení strategické tržní pozice společnosti Triggo urychlí získávání externího kapitálu.“