Polák jel 223 km/h, protože chtěl vypálit EGR ventil. Zaplatí mnohem více než v servise

Přidat na Seznam.cz

Policisté hlídkující na trase S3 v Polsku zastavili řidiče, který se rozjel až na 223 km/h. Muž se snažil bránit a vysvětloval, že chtěl „vypálit EGR ventil“. Jedno je jisté, v servisu by to bylo mnohem levnější, napsal server Fakt.

Proč řidiči drasticky překračují povolenou rychlost? Většina z nich pravděpodobně řekne, že spěchají, jsou roztržití nebo rádi jezdí rychle. Muž, kterého zastavila skupina Speed na rychlostní silnici S3, měl však jiné vysvětlení – chtěl se jen postarat o své auto.

Popsaná situace se odehrála 31. ledna. Policisté vypátrali škodovku, která jela rychlostí až 223 km/h na hranici 120 km/h. Chvíli po měření měl řidič možnost sdělit důvody takového chování. Jak tvrdil, snažil se vypálit EGR ventil.

Vysvětlení, ačkoli bylo zajímavé, policisty nepřesvědčilo a 24letému mladíkovi uložili pokutu ve výši 2 500 zlotých, v přepočtu asi 13 300 Kč. Amatérské čištění EGR se ukázalo jako velmi nákladné. Nezbývá než doufat, že pokuta bude mít ten správný účinek a řidič škodovky si napříště nechá opravit EGR ventil od mechanika, místo aby ohrožoval sebe i ostatní účastníky silničního provozu.

Zdroj: fakt.pl