Pokud máte tyto potenciálně nebezpečné pneumatiky, nejezděte na nich a kontaktujte svého prodejce

Přidat na Seznam.cz

Není pochyb o tom, že pro žádnou společnost není úplně snadné přiznat chybu, ale o to víc se cení, když tak učiní, poukáže na potenciální riziko a pokusí se problém napravit. Stručně řečeno, staví se k němu čelem. Něco podobného se aktuálně stalo společnosti Nexen Tire Europe, konkrétně jejímu závodu u nás v České republice, který v roce 2020 vyrobil vadnou sérii zimních pneumatik v pěti rozměrech, jež následně vyvezl do devíti evropských zemí, jak píše server Nexen. Jedná se o potenciálně nebezpečné pneumatiky.

Nexen na svých internetových stránkách uvádí, že vymění celkem 5 447 zimních pneumatik, přičemž na modely Winguard Snow ‚G3 a Winguard Sport 2. Tyto pneumatiky byly vyrobeny v českém závodě ve 29. týdnu roku 2020. Výrobní vada by se měla týkat přesně 822 kusů, ale pro jistotu bude vyměněna celá série.

Nexen ujišťuje, že nemá žádné informace o nehodách souvisejících s jejich závadou, ale připomíná, že u dvou výše uvedených modelů se může obvodový nárazník při jízdě oddělit od skeletu vozu a způsobit nestabilitu vozu. Pneumatiky by proto měly být také co nejdříve odstraněny z vozovky.

Dotyčné pneumatiky lze identifikovat jednak podle názvu, ale samozřejmě také podle takzvaného kódu DOT, což je alfanumerická sekvence na bočnici, která obsahuje tovární kód a také období výroby definované týdnem a rokem. Tyto konkrétní pneumatiky nesou označení DOT 035 2920, kde 035 je české tovární číslo a poslední čtyři číslice odkazují na výše uvedený 29. týden a rok 2020.

Stejně důležité jsou i rozměry, kterých je však více, a proto vám pro přehlednost přidáváme obrázek s kompletní tabulkou.

Pokud jste si zakoupili některou z uvedených pneumatik, neváhejte se obrátit na svého prodejce. Budou vám vyměněny (samozřejmě zdarma). Nexen tak bude činit automaticky do 31. 12. 2022. Proč ne později, korejská značka neupřesňuje, ale připomíná, že po tomto datu bude každý další případ posuzován individuálně a pneumatiky budou v případě potřeby vyměněny podle záručních podmínek.

Zdroj: nexen.cz