„Pokračujte rovně,“ řekla navigace a řidič ji vzal za slovo. Zastavil až uprostřed kruhového objezdu. Navigaci se občas vyplatí neposlouchat

Přidat na Seznam.cz

Řidič Volkswagenu nečekaně přeťal značku a vjel přímo doprostřed kruhového objezdu. Zastavil se v křoví zdobícím ostrůvek, kterému se měl vyhnout. Byl střízlivý, ale nedokázal policistům vysvětlit, jak k nehodě došlo, píše server Moto.

K incidentu došlo minulý víkend ve městě Łukow v Polsku (Lublinské vojvodství). Řidič Volkswagenu chtěl objet kruhový objezd, ale místo aby ho objel ve svém pruhu, vjel přímo do jeho středu.

Policie zveřejnila i video. V prvních sekundách videa je vidět, že řidič jede správně. Poté se však zařadí do levého jízdního pruhu a levým kolem vjede do zeleného pruhu oddělujícího oba jízdní pruhy silnice a zničí značku uprostřed. Nakonec Volkswagen neurvale vjede doprostřed kruhového objezdu, poničí značky umístěné na okraji ostrůvku a „přistane“ v okrasném křoví.

Podle zjištění policie řidič ztratil kontrolu nad vozidlem a po nárazu do obrubníku vyjel mimo vozovku. Vůz řídil 44letý muž z Łukowa a jeho manželka seděla na místě spolujezdce. Policisté následně zahájili vyšetřování a budou se snažit zjistit přesné příčiny nehody. Řidič Volkswagenu byl střízlivý, ale nedokázal vysvětlit, proč vjel doprostřed kruhového objezdu.

Z toho plyne ponaučení. Navigace je super věc, ale vždy musíte sledovat vozovku a mít zdravý rozum.

Zdroj: moto.pl