Podívejte se na nový Volkswagen Amarok podle nejnovějších skic

Přidat na Seznam.cz

Divize Volkswagen Užitkové vozy zveřejnila další podrobnosti a náčrty nové generace modelu Amarok před premiérou tohoto pick-upu v příštím roce. V Evropě jej bude možné objednávat od konce roku 2022, uvádí portál Auto Express.

Model bude sdílet platformu s novou generací Fordu Ranger jako jeden z klíčových vozů, které vzejdou z technické spolupráce VW a Fordu. VW rovněž potvrdil, že nový model se bude vyrábět v Jihoafrické republice, a to vedle pokračující výroby v Argentině. Z těchto dvou míst se bude model vyvážet do celého světa, zatímco předchozí model se pro evropské zákazníky vyráběl také v Hannoveru.

Nové skici ukazují nejnovější Amarok zapojený do aktivit na ochranu divoké přírody v Jižní Africe, což je role, kterou předchozí model plnil v rámci partnerství VW s organizací Wilderness Foundation Africa. Ukazují, že pick-up prošel designovým vývojem, ale přitom zůstává rozpoznatelný jako Amarok.

Ukázkové skici rovněž umožňují nahlédnout do interiéru pick-upu a odhalují zcela nový design palubní desky s nejnovějším volantem VW a digitálními přístroji značky „Virtual Cockpit“. Nechybí ani nový centrální informační a zábavní systém a zdá se, že značka na rozdíl od některých svých posledních osobních modelů zachová některé fyzické spínače.

VW popisuje, že má „zcela nový vzhled zvenčí i zevnitř“ a „ještě rozsáhlejší výbavu na palubě“, včetně „výrazně většího počtu asistenčních systémů pro řidiče“ a nových prvků konektivity. Společnost rovněž tvrdí, že bude vybaven „inovacemi, které v tomto segmentu dosud nebyly k vidění“.

Technické podrobnosti o novém Amaroku jsou zatím kusé, ale VW uvádí jako charakteristický prvek vznětový motor V6, díky němuž je tento model ve svém segmentu jedinečný.

Předseda představenstva společnosti Volkswagen Užitkové vozy, Carsten Intra, řekl: „Vůz bude představovat nový model: Nebude to jen fantastický pick-up, bude to skutečný Volkswagen – s jasnou DNA v oblasti technologií i designu.“

Zdroj: Auto Express