Plánujete otevřít autoservis? Tohle budete do začátku potřebovat

Přidat na Seznam.cz

Jistě existuje mnoho automechaniků, jejichž touhou je otevřít si autoservis. V tom se mechanici nijak neliší od mnoha lidí v jiných profesích, kteří se chtějí v profesním životě postavit na vlastní nohy.

Bez zvedáku toho moc nespravíte.

Pokud je to i váš případ, budete v první řadě potřebovat odhodlání. Potřebuje ji každý, kdo chce začít budovat vlastní firmu. Pokud ji máte a již aktivně pracujete na otevření vlastního podniku služeb, určitě máte seznam věcí, které budete potřebovat. Chybí vám některý z nich?

Zvedák můžeme považovat za základní vybavení každé autoopravny. Koneckonců, mnoho věcí nelze opravit, aniž byste se dostali pod auto. Nemluvě o tom, že jej využijete i při běžných úkonech, jako je výměna kol a další činnosti, které vyžadují „zvednutí“ vozu, například výměna brzdových kotoučů.

Při výběru ideálního zvedáku myslete také na to, jaký druh vozidel budete opravovat. Stačí zvedák na běžný osobní vůz, nebo něco většího, nebo chcete vyjít vstříc zákazníkům, kteří budou chtít vyměnit například nové pneumatiky na svém kamionu?

Potřebujete nástroje a vybavení pro všechny služby, které chcete poskytovat?

Samozřejmě je nutné mít k dispozici různé nástroje. Při opravách automobilů jich využijete opravdu hodně. K základnímu nářadí pro jakýkoli servis patří holá sada, různé klíče, rázové utahováky nebo speciální sady nářadí pro konkrétní úkoly, jako je univerzální sada brzdových třmenů.

Kromě výše zmíněného zvedáku budete potřebovat také kompresor, vzduchové hadice, různé koncovky na pneumatiky, měřič tlaku v pneumatikách a odstraňovač a vyvažovač kol.

Čistota je důležitá i v

Výše uvedené věci samozřejmě nejsou všechno, úplný seznam by byl mnohem delší. Na závěr však zmíníme ještě něco, co by mělo být v každém autoservisu, i když to nemůžeme považovat za věc.

Je to pořádek a čistota. Nejen kvůli tomu, aby si zákazník po návštěvě vašeho servisu nestěžoval, že jste mu auto skutečně opravili, ale nikdy v životě neměl tak špinavý interiér a gumové koberečky. Čistota a péče je také důležitá pro to, aby vybavení autoservisu vydrželo co nejdéle a nemuselo se vyměňovat.

Zdroj: pointfranchise.co.uk