Pískování ráfků: Proč ho jednou za čas provést

Přidat na Seznam.cz

Co je pískování ráfků a kde ho lze provádět?

Pískování ráfků je služba, kterou volí mnoho motoristů. Obnovuje dokonalou čistotu a hladkost ráfků, odstraňuje případná ložiska koroze a chrání je před dalším rezivěním. Profesionální pískování ráfků lze provádět na ocelových i hliníkových ráfcích.

K čemu slouží pískování ráfků?
Účelem pískování ráfků je jejich velmi přesné očištění od nečistot a případné koroze a také jejich dokonalá hladkost. Proč je to tak důležité? Pokud totiž chcete ráfky obnovit, musí být prvním krokem odstranění nečistot. Teprve poté lze ráfky dále ošetřit, například základním nátěrem a barvou.

Důležitým cílem pískování ráfků je odstranění korozních hnízd. Ráfky jsou součásti, které jsou velmi blízko země a jsou neustále vystaveny škodlivým vlivům, jako je vlhkost, bláto nebo silniční sůl. Díky tomu jsou náchylné ke korozi. Rychle zjištěná a přesně odstraněná ložiska koroze pomáhají prodloužit životnost těchto součástí. Nejúčinnější metodou je profesionální pískování ráfků.

Co je pískování ráfků?
Principem procesu je vystavení ráfku abrazivu pod vysokým tlakem. Částice se dostanou do všech oblastí, dokonce i do těch, které jsou obtížně přístupné. Díky tomu se odstraní všechny nečistoty, nerovnosti a rez a kolo je připraveno na další krok renovace.

Pokud vám záleží na životnosti, je dobré čas od času pískování udělat.