Pekelný oheň z Apokalypsy. To je Jeep Gladiator s pohonem 6×6

Přidat na Seznam.cz

Co je zajímavější než pohon 4×4? Pohon šesti kol. Takto zřejmě uvažují všichni, kdo vyvíjejí speciální verze terénních vozidel, píše server Soflo Jeeps.

Nejnovějším upraveným modelem Jeepu, který se objevil na eBay, je Apokalypse, od stejnojmenné firmy. Jedná se o společnost, která se proslavila přestavbou vozů Jeep Gladiator na gigantická auta. Společnost nabízí tři výbavy: Hellfire, Doomsday a Sinister 6, přičemž právě první z nich je k dispozici na výše zmíněném portálu.

Všechny verze modelu Hellfire jsou jedinečné, ale tato je výjimečnější díky přednímu nárazníku Oculus Tron, který mění standardní světlomety Jeepu za LED světelný pás podobný tomu na Tesla Cybertruck. Kromě této změny byly provedeny i další změny.

Na předním nárazníku se objeví nová mřížka a dva červené háčky. Odlišné je také obložení čelního skla a boční schůdky. Firma Apocalypse také instalovala kevlarová křídla a uzamykatelný kryt na kufru.

Po mechanické stránce dostal Gladiator nové odpružení a motor Hellcat V8 o objemu 6,2 litru, který nabízí výkon 760 koní. Nejdůležitější je, že se výkon skutečně přenáší na všechna kola. Počáteční cena je 219 999 dolarů, v přepočtu asi 4,8 milionů Kč. Takže to nakonec není levná hračka.

Zdroj: softjeeps.com