Otestovali neprůstřelnost Tesly Cybertruck. Použili k tomu luk a šíp

Přidat na Seznam.cz

Přesně měsíc zbývá do prvních dodávek pick-upu Tesla, který byl opět podroben testu, tentokrát pomocí záběrů se šípem.

Dne 30. listopadu Tesla oficiálně představí finální verzi elektrického pick-upu Cybertruck a předá první exempláře zaměstnancům. Z tohoto důvodu musíme v posledních 30 dnech očekávat, že Elon Musk jako obvykle zvýší humbuk kolem této události a nevynechá jedinou příležitost, aby vozidlo ukázal na veřejnosti.

Jako to udělal při příležitosti svého hostování v podcastu Joe Rogan Experience, kde řídil Cybertruck. Zde chtěl Rogan pick-up s karoserií vyrobenou ze speciální oceli vyzkoušet pomocí svého luku a vystřelit šíp z relativně malé vzdálenosti.

Po výstřelu je v místě zásahu vidět malý důlek, ale karoserie zůstala neporušená, což se nedá říct o šípu, který se zkroutil a musel být vyhozen. Koneckonců, už jsme viděli, že Cybrtruck vydržel i zásahy kulkou.

Po tomto scénografickém testu si oba dva povídali o Cybertrucku prvních 20 minut podcastu. Musk prozradil, že hmotnost vozidla se bude pohybovat kolem 3 100 kg, přičemž u některých verzí klesne na zhruba 2 700 kg. Dodal, že pracují na snížení sprintu 0-100 km/h na přibližně 3 sekundy (pravděpodobně u vícemotorových verzí) a že plánovaná výroba je 200 000 pick-upů ročně, přestože před několika dny tvrdil, že jich bude 250 000.

Zdroj: Joe Rogan Experience