Opel Zafira v ekologické verzi

Přidat na Seznam.cz

Opel začal přijímat objednávky na nový Zafira-e Life. Elektrická dodávka je v Česku k dispozici za ceníkovou cenu 1 243 083 Kč brutto.

Zafira-e Life má výkon 100 kW (136 k) a maximální točivý moment 260 Nm. Elektronicky omezená maximální rychlost 130 km / h vám umožní cestovat po dálnicích při zachování dojezdu. Zákazníci si mohou vybrat mezi dvěma velikostmi lithium-iontových baterií podle svých potřeb: 75 kWh a dojezdem až 330 km nebo 50 kWh a dojezdem až 230 km.

Baterie se skládají z 18 a 27 modulů. Jsou umístěny pod nákladním prostorem, aniž by došlo ke ztrátě kapacity zavazadlového prostoru ve srovnání se spalovací verzí, baterie navíc snižují těžiště, což má pozitivní vliv na stabilitu vozidla v zatáčkách a odolnost proti nárazům větru. Pokročilý rekuperační brzdový systém, který rekuperuje energii generovanou při brzdění nebo zpomalení, dále zvyšuje výkon.

Foto: Opel

Každé auto Zafira-e Life je přizpůsobeno různým možnostem nabíjení – terminálem Wall Box, rychlonabíječkou nebo nabíjecím kabelem ze zásuvky v domácnosti. Pomocí veřejné nabíjecí stanice (100 kW) nabíjení baterie stejnosměrným proudem (DC) 50 kWh na 80%. stav kapacity trvá přibližně 30 minut (přibližně 45 minut pro baterii 75 kWh). Opel nabízí palubní nabíječky (záruka osmi let / 160 000 km). Na českém trhu je Zafira-e Life standardně dodávána s jednofázovou nabíječkou o výkonu 7,4 kW. Na přání může být vůz vybaven výkonnou třífázovou nabíječkou o výkonu 11 kW.

Foto: Opel

Opel nabídne vůz Zafira-e Life ve třech délkách karoserie (Compact, Long, Extra Long)…