Ojetý Passat B8. Kultovní dálniční koráb, který při správné koupi potěší řidiče a ušetří peníze

Přidat na Seznam.cz

Volkswagen Passat B8 je možná poslední inkarnací tohoto v mnoha kruzích téměř kultovního vozu. Současná nabídka je omezena na několik verzí a budoucnost nevypadá optimisticky. Který motor zvolit a kterému se vyhnout?

Zde vše záleží na tom, jak byl vůz používán, protože několik let nedbalosti ze strany současného uživatele a vyhýbání se servisu by mohlo vést ke špatnému stavu vozu, píše web Motofakty.

Proč? Je třeba si uvědomit, že Passat není městský vůz a nízký počet najetých kilometrů je vzácný nebo… podvodný. Passat se vznětovým motorem, zejména ve variantě Variant, je doslova žroutem dálničních kilometrů. Při správném používání a péči o něj může mít i vysoký počet najetých kilometrů mírnější účinek než nízký počet najetých kilometrů při nedbalosti majitele.

U dieselů samozřejmě selhává především příslušenství – včetně systému recirkulace výfukových plynů a filtru pevných částic. Životnost rozvodového řemene udávaná výrobcem přesahuje 200 000 km, ale mechanici doporučují kontrolu a případnou výměnu přibližně každých 150 000 km. Nová generace motoru 1.4 TSI již nemá problém s praskáním pístů a motor 2.0 TSI s jinými pístními kroužky a po několika modernizacích již nespaluje velké množství oleje.

Za pozornost stojí stav převodovek DSG, u nichž je mechatronika Achillovou patou. Pokud je řazení doprovázeno škubáním, vyplatí se provést důkladnou kontrolu, abyste nekoupili potenciální díru na peníze. Občas se objeví problémy s elektronikou, kdy se objeví chyby aktivního tempomatu nebo systému Front Assist, které však po opětovném nastartování zmizí.

Ne každý je příznivcem Passatu, ale pokud hledáte solidní a prostorný vůz segmentu D, vede k nabídce Volkswagenu mnoho cest. Není divu, že i přes svou nevzrušivou povahu a několik technických problémů patří k nejzajímavějším nabídkám pro vozy staré několik let. Kromě toho je to přece jen stále platná generace a faceliftované a špičkové modely mohou mít lepší výbavu než některé konkurenční vozy přímo z showroomu.

Použité Volkswagen Passat B8 výhody:

  • velmi pěkný styling, zejména ve vyšších verzích;
  • pohodlný a velmi dobře vybavený interiér;
  • dostatek prostoru, velký zavazadlový prostor, praktická řešení;
  • mnoho verzí motoru a karoserie + speciální verze, např. Alltrack;
  • obrovská nabídka na trhu s použitým zbožím.

Ojetý Volkswagen Passat B8 nevýhody:

  • musíte si dávat pozor na silně používané modely po uvedení do provozu;
  • některé vozy servisované mimo autorizovaný servis (bez aktualizací, servisních úkonů atd.).

Zdroj: motofakty.pl