Nový VW Golf GTI Clubsport se představí na 24 hodin Nürburgringu

Přidat na Seznam.cz

Osvěžený Volkswagen Golf GTI Clubsport se představí příští týden na závodě 24 hodin Nürburgringu a bude mít novou, drsnější tvář. Tento hatchback s upravenou stopou a sníženým sportovně laděným odpružením bude také prvním VW na britském trhu, který bude mít osvětlený přední štítek, informuje portál Autocars.

Vlajkovou loď řady VW Golf GTI pohání přepracovaný přeplňovaný zážehový motor 2,0 litru, který má ve standardním GTI výkon 262 koní.

VW zatím nezveřejnil údaje o výkonu modelu Clubsport, ale neočekává se, že by hatch dosahoval vyššího výkonu než současných 296 koní a 295 N.m. To by znamenalo, že stále nedosahuje výkonu 310 k konkurenční Hondy Civic Type R.

Pokud se nějaký výkon navíc objeví, očekává se, že bude dosažen chytrými úpravami čtyřválcového motoru, jako je například jiné turbo a upravené chlazení současného Clubsportu oproti předchozímu GTI.

Z nuly na sto za 5,6 s

Ve spojení se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou se očekává, že hatch mírně zlepší čas 0-100 km/h svého předchůdce na 5,6 s díky novému elektronicky řízenému přednímu diferenciálu – podrobnosti o něm jsou zatím utajeny. Cílem bude pravděpodobně čas 5,2 s, který má Civic.

Vizuálně dravější

Ačkoli je Clubsport před svým oficiálním odhalením ještě maskován, je vizuálně dravější než jeho sportovní sourozenec GTI. Hlavní změny se odehrály vpředu, kde se objevují hranatější světlomety, snížená příď a přepracovaný design mřížky chladiče, což mu dodává poněkud naštvaný výraz. Jinde má Clubsport stejně jako dříve střešní spoiler, upravenou záď a nový design zadních světel. Nástavce prahů dodávají vozu na silnici více posazený vzhled.

Dostal také nový kožený sportovní volant, infotainment systém zaměřený na závodní dráhu a volitelná 19palcová kovaná kola Warmenau3, která váží pouhých 8 kg na kolo. Clubsport navíc dostane exkluzivní speciální jízdní profil určený speciálně pro honbu za časy na Nordschleife na Nürburgringu. Toto nastavení, které je k dispozici pouze s volitelnou adaptivní regulací podvozku DCC, dokáže zmírnit účinky jedinečného zvlněného uspořádání trati.

Cena modelu Clubsport zatím nebyla oznámena, ale vzhledem k ceně předchozího modelu 1 080 000Kč se pravděpodobně vyšplhá na 1 200 000 Kč.

Zdroj: Autocars