Nový plně elektrický motocykl VMoto Stash přichází do Evropy. Stačí řidičské oprávnění A1

Přidat na Seznam.cz

Společnost Super Soco, výrobce malých elektrických skútrů a motocyklů se nedávno přejmenovala na VMoto, aby oslovila širší publikum v oblasti e-mobility. Spolu s touto změnou značky přišel i nový Stash – elektrický motocykl s podobným výkonem jako stroj s benzínovým motorem o objemu 150 cm3.

Přestože se VMoto Stash poprvé představil veřejnosti na veletrhu EICMA 2021, jednalo se pouze o koncept. Nyní to však vypadá, že se VMoto chystá uvést na trh sériovou verzi motocyklu, informuje portál RideApart.

Moderní design

Stash se může pochlubit poutavým designem, který je zahalen do oblé karoserie, což mu dodává iluzi velikosti. Díky vybroušenému hranatému designu vypadá motocykl naprosto futuristicky a táhne se od přední kapotáže až ke zkrácené zadní části.

Splňuje předpisy pro řidičák A1

Srdcem modelu Stash je uprostřed umístěný elektromotor o výkonu 8 kW. Stojí za zmínku, že v Evropě splňuje předpisy pro řidičské oprávnění A1.

Sportovní i praktický

Ačkoli Stash může vypadat sportovně, pod povrchem skrývá několik působivých praktických vlastností. Falešnou palivovou nádrž tvoří úložný prostor a pod ním se nachází baterie, která je 72voltová, 100ampérová a slibuje dojezd 150 km na jedno nabití.

Stash je schopen pohodové jízdy ve dvou, a zastavuje se pomocí předních a zadních kotoučových brzd s ABS, které jsou navíc propojeny kombinovaným brzdovým systémem (CBS) stejně jako u skútru.

Vyšší cena, ale stojí za to

S cenou v přepočtu 186 000 Kč si VMoto Stash žádá poměrně vysokou cenu. Je důležité poznamenat, že v současné době neexistuje mnoho motocyklů, jako je Stash.

Dnešní scéně elektrických motocyklů dominují maloobjemové skútry, jejichž jediným smyslem je přepravit uživatele z bodu A do bodu B. Motocykly jako Stash jsou určeny pro nadšence, kteří hledají něco víc než jen užitečnost a praktičnost.

Zdroj: RideApart