Nový Opel Astra Sports Tourer 2022. Kombík hodící se pro rodinu

Přidat na Seznam.cz

S novou Astrou jsme se seznámili před několika měsíci. Nyní se do nabídky přidává verze Sports Tourer. Nový Opel Astra jako kombi kombinuje nový design s praktičností a Opel slibuje řadu praktických prvků a prostorný zavazadlový prostor.

Nová rodina vozů Opel Astra je téměř kompletní. Po hatchbacku tu máme Sports Tourer, zkrátka kombi. Opel slibuje velký a praktický zavazadlový prostor, odvážný design hatchbacku a širokou nabídku motorů. Přestože je nová Astra Tourer o 6 cm kratší než její předchůdce, rozvor náprav byl oproti předchůdci prodloužen o 7 cm a oproti hatchbacku o 5,7 cm, aby si nikdo nestěžoval na nedostatek místa uvnitř.

Když už jsme u Sports Toureru, stojí za to věnovat celý odstavec zavazadlovému prostoru. Jeho objem má být 608 litrů u konvenční varianty a 548 litrů u plug-in hybridu. Zavazadlový prostor lze zvětšit na 1634 litrů. Vozy se spalovacím motorem se mohou pochlubit také pohyblivou podlahou „Intelli-Space“. Ta bude k dispozici jako volitelné příslušenství a její polohu lze snadno nastavit jednou rukou změnou výšky nebo aretací v úhlu 45 stupňů. Pro ještě větší pohodlí lze stahovací roletu zavazadlového prostoru uložit pod odnímatelnou podlahovou soupravu nejen v horní, ale i ve spodní poloze. To však není vše – opravárenská sada a lékárnička jsou umístěny v chytrých odkládacích přihrádkách přístupných ze zavazadlového prostoru i ze zadních sedadel. Můžete se k nim dostat, aniž byste museli všechno vybalovat.

Opel uvádí, že Astra Sports Tourer bude poháněna motory o výkonu od 110 do 225 koní. Zážehové a vznětové jednotky však mohou mít „jen“ 110 nebo 130 koní. Cokoli nad tyto hodnoty bude zahrnovat elektrifikaci. Nabídka motorů bude s největší pravděpodobností stejná jako u hatchbacku. Podobně je tomu i s výbavou vozu. Seznam příplatkové výbavy tak bude zahrnovat pixelové světlomety Intelli-Lux LED, sedadla AGR, 360stupňový kamerový systém nebo head-up displej na čelním skle.

O cenách vozu je zatím předčasné hovořit. Měli bychom je znát blíže k datu uvedení na trh, tedy v prvním nebo druhém čtvrtletí roku 2022.