Nový Mini Cooper S stojí 773 000 Kč a nemá manuální převodovku

Přidat na Seznam.cz

Ne všechny vozy Mini Cooper jsou elektrické, alespoň zatím ne. Nyní je k dispozici Cooper S pouze s jedním pohonným agregátem. A bohužel neobsahuje možnost manuální převodovky. Mini nám vzkazuje, že tato loď už dávno odplula a nevrátí se.

Technické parametry

Co však dostanete, je přeplňovaný čtyřválcový motor o objemu 2,0 litru, který dosahuje stejného výkonu 201 koní a točivého momentu 221 N.m, jak bylo oznámeno při jeho únorovém debutu. Na přední kola putuje přes sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovku a za optimálních podmínek se podle Mini Cooper S rozjede na stovku za 6,3 sekundy, píše portál Motor1.

Tahle zábava vás bude stát nejméně 730 000 Kč. Za to dostanete Cooper S Hardtop ve výbavě Signature, který jezdí na 17palcových kolech a je lakován jednou ze čtyř barev, od shora dolů. Uvnitř je 9,4palcový středový displej a látková sedadla dostupná ve světle šedé nebo černé barvě. Tato sedadla jsou vpředu vyhřívaná a volant má také standardní vyhřívání.

Základní výbava zahrnuje head-up displej, panoramatické střešní okno a pěknou řádku technických systémů a asistentů řidiče. Ta zahrnuje například couvací kameru, dynamický tempomat, automatické světlomety, parkovací asistent a další.

Výroba modelu 2025 Cooper S již probíhá a modely se dostanou do showroomů prodejců v květnu.

Zdroj: Motor1