Nový Genesis X Dog je luxusní koncepční vůz pro psí mazlíčky. Najdete tam sprchu, fén i vyhřívaný polštář

Přidat na Seznam.cz

Pokud nákup nového vozu závisí na tom, jak spokojený bude váš pes v zavazadlovém prostoru, pak vás společnost Genesis může s novým modelem X Dog zaujmout. Podle korejské prémiové značky je vůz zatím jen konceptem, který je navržen tak, aby splňoval všechny potřeby psa před cestou, během ní i po ní, informuje portál AutoExpress.

V elektromobilech jsou psi klidnější

Genesis použil jako základ pro tento koncept své plně elektrické SUV GV70, a to hned z několika důvodů. Firma se odvolává na studie provedené Lincolnskou univerzitou, které ukazují na méně neklidné chování psů cestujících v elektromobilech. Dalším důvodem je skutečnost, že koncept X Dog je vybaven sadou gadgetů, které jsou poháněny funkcí V2L (vehicle-to-load) modelu Genesis GV70.

Po procházce si klidně psa osprchujte

Funkce V2L umožňuje napájení 3,7 kW buď v přední části vozu, nebo v zavazadlovém prostoru prostřednictvím tradiční domácí zásuvky. Ta přenáší energii do funkce sprchy, která je vybavena šestilitrovou tlakovou nádrží na vodu určenou pro dlouhé blátivé procházky. K dispozici je také zabudovaný fén – konstrukce na míru pro X Dog.

Bezpečnostní postroj i vyhřívaný polštář

Zavazadlový prostor je čalouněný prošívanou veganskou kůží, která ladí s interiérem vozu GV70, a je vybaven vyhřívaným polštářem pro psa, bezdrátovým audiosystémem a různými vodotěsnými úložnými prostory se zásuvkami na 230 V. K dispozici je dokonce i personalizovaný kožený obojek pro psa a bezpečnostní postroj, který pomůže udržet vašeho psa v bezpečí na cestách. Výsuvná rampa je vyrobena z hliníku a uhlíkových vláken, aby se snížila hmotnost. Celý modul X Dog včetně úložných prostorů a rampy je v případě potřeby dalšího místa odnímatelný.

Osvětlení dle výběru

Kromě hraček v zavazadlovém prostoru je k dispozici rozšířené vnitřní osvětlení s možností výběru ze 100 barev. Společnost Genesis doporučuje modré a fialové tóny, protože jsou pro psy údajně uklidňující.

Zatím není známo, zda Genesis plánuje tento koncept X Dog nebo něco podobného zařadit do sériové výbavy, kterou si budou moci kupující přidat do svého vozu. Ani Genesis není první, kdo se zabývá zvýšením pohodlí psů na cestách – Nissan odhalil svůj koncept X-Trail 4Dogs již v roce 2017 a mnoho výrobců v současné době nabízí balíčky pro domácí mazlíčky.

Zdroj: AutoExpress