Nový facelift modelu Hyundai Tucson 2024: vůz dostal nový vzhled a přepracovaný interiér

Přidat na Seznam.cz

Oblíbené SUV Hyundai Tucson se dočkalo modernizace. Nyní se objevily fotky faceliftované verze, která byla podle společnosti Hyundai „vytvořena s ohledem na evropské zákazníky“.

Od uvedení čtvrté generace modelu Tucson na trh v roce 2020 bylo mnoho jeho konkurentů modernizováno nebo nahrazeno novějšími modely – například Peugeot 3008, Škoda Karoq a Honda CR-V, takže konkurence pro Hyundai je stejně silná jako kdykoli předtím.

Zvenčí vidíme spíše mírnou aktualizaci. Namísto hranatého přístupu, který byl použit u nového Santa Fe, si Tucson zachovává stávající designový jazyk.

Výrazná skrytá světla na přídi byla upravena, stejně jako maska chladiče a spodní část nárazníku – celkově je však Tucson snadno rozpoznatelný. Na bocích jsou nástavce podběhů kol v kontrastní šedé barvě, ale u sportovnějších verzí, jako je N-Line, by měly být opět lakovány v barvě karoserie. Přepracovaná jsou také kola z lehkých slitin a vzadu má nyní Tucson větší ližiny integrované do nárazníku.

Hyundai tvrdí, že změny v interiéru přinášejí „harmonické spojení funkčnosti a estetiky“. Největším rozdílem je zde změna umístění středového dotykového displeje, který je propojen s displejem řidiče – stejně jako u nejnovějšího modelu Kona. Volant je rovněž vypůjčen od menšího sourozence Tucsonu, s novým odznakem uprostřed.

Ve snaze usnadnit ovládání masky Tucsonu Hyundai upustil od dotykových haptických ovladačů a nahradil je ovladači teploty a přepínači pro běžněji používané funkce klimatizace. Tlačítka voliče převodovky byla přesunuta ze středové konzoly, čímž se uvolnilo více odkládacího prostoru.

Tucson stojí na platformě N3 společnosti Hyundai-Kia, což by mělo znamenat, že se nedočkáme žádných změn v nabídce pohonných jednotek. Očekáváme, že bude přenesena stávající nabídka benzinových, hybridních a plug-in hybridních pohonných jednotek.

O cenách nového Tucsonu zatím také nepadlo ani slovo, ale nebuďme překvapeni, že při zahájení prodeje v roce 2024 dojde k mírnému navýšení startovací ceny oproti současnému vozu.

Zdroj: Hyundai