Nový elektrický Hyundai Ioniq 6 má české ceny. V základu stojí téměř 1,2 miliony korun

Přidat na Seznam.cz

Nepřehlédnutelná novinka Hyundai s oblými tvary karoserie se na našem trhu objevila necelých pět měsíců po své světové premiéře. Ioniq 6 má zkrátka české ceny a podle webových stránek dovozce už dorazily i omezené skladové zásoby. Podle očekávání korejská značka nedá svou novinku levně, ale zajímavé je, že v základu vyjde o cca 24 000 Kč levněji než Ioniq 5. A co dostanete za svých 1,1 až 1,6 milionů Kč? Jedna ze dvou velikostí baterie, výkon od 151 do 325 koní a pohon 4×2 nebo 4×4.

Ceník je samozřejmě o něco složitější a nabízí mnohem více možností. Především tři úrovně výbavy Smart, Style a Premium. V případě prvního, neboli základního provedení máte možnost zvolit buď slabší verzi s výkonem 150 koní a menší baterií (53 kWh) za 1,1 milionů Kč nebo model vyladěný na 229 koní, jehož kapacita vzrostla na 77,4 kWh, a v takovém případě zaplatíte 1,4 miliony Kč.

V rámci výbavy Smart dostanete standardně palubní nabíječku o výkonu 10,5 kW, 18palcová kola, LED světlomety, elektricky ovládané víko zavazadlového prostoru (s objemem 401 litrů), systém sledování únavy řidiče, automatické přepínání dálkových světel, kůží potažený vyhřívaný volant a výškově nastavitelná a vyhřívaná přední sedadla, elektricky ovládaná bederní opěrka řidiče, automatická klimatizace s tepelným čerpadlem, dešťový a světelný senzor, zadní parkovací senzory s kamerou, bezklíčové startování, multimediální paket zahrnující USB-A, USB-C, Bluetooth, Apple CarPlay, Android Auto a navigaci s dálkovou aktualizací map.

V tomto případě si můžete připlatit v podstatě jen za lepší lakování a přídavnou vnější zásuvku na 220 V a 3,6 kW. K tomu Hyundai přidává pětiletou záruku bez omezení počtu najetých kilometrů, ale také pětiletou asistenční službu.

Kromě dvou výše uvedených možností přináší střední výbava Style třetí možnost pohonu se dvěma elektromotory, pohonem 4×4 a celkovým systémovým výkonem 325 koní. Za ni zaplatíte 1,57 milionů Kč, zatímco slabší verze stojí od 1,47 milionů Kč.

Oproti výbavě Smart má Style navíc kryty vnějších zpětných zrcátek lakované v leskle černé barvě, adaptivní LED světlomety, rozšířenou bezpečnostní výbavu, upozornění na cestující na zadních sedadlech s pohybovým senzorem, elektricky nastavitelné sedadlo řidiče, příplatková vyhřívaná zadní sedadla, tónovaná skla zadních oken, indukční nabíjení telefonu, přední parkovací senzory a elektrochromatické vnitřní zpětné zrcátko.

Vrcholný Hyundai Ioniq 6 Premium se bude dodávat pouze ve dvou výkonnějších verzích (228 nebo 325 k), obě mají baterie o kapacitě 77,4 kWh a ještě více se liší v systému pohonu.

Premium přidává k výbavě Style 20palcová kola, automaticky ovládané zapuštěné kliky dveří, možnost připlatit si za panoramatické okno, ale také dálkový parkovací asistent, kožené čalounění s odvětrávanými předními sedadly a elektricky ovládané sedadlo spolujezdce s bederní opěrkou.

Kromě toho vám Hyundai přibalí také kovové pedály, head-up displej, audiosystém Bose s 8 reproduktory, 360stupňové sledování prostoru kolem vozu, nechybí ani zmíněná 220voltová zásuvka.

Zdroj: Hyundai, redakce