Nové Subaru BRZ je znatelně silnější a civilizovanější

Přidat na Seznam.cz

Silnější a mnohem rychlejší – tak lze stručně popsat druhý model Subaru BRZ, které právě debutovalo ve slunné Kalifornii. Dlouho očekávaný model si zachoval všechny výhody svého předchůdce a byl ještě atraktivnějším řešením.

Duo Subaru BRZ a Toyota GT86 je bezpochyby jedním z nejúspěšnějších sportovních designů 21. století. Jednoduchost a lehkost v kombinaci s atmosférickým sáním motoru a pěkným vzhledem si našly mnoho fanoušků po celém světě. Je tomu však již 7 let od premiéry, takže je nejvyšší čas na nástupce. Ten právě debutoval, i když zatím jen s logem Subaru.

Nový BRZ je stylistickým vývojem svého předchůdce. Ano, vypadá moderněji a zraleji, ale není těžké uhodnout, s jakým autem máme co do činění. Druhou generaci poznáme hlavně podle většího sání vzduchu, více svislých světlometů a zcela přestavěné zadní části, s poznávací značkou v nárazníku místo na dveřích zavazadlového prostoru.

Hodně se dělo také v interiéru. 4-místná kabina má centrálně umístěný multimediální displej s 8-palcovou obrazovkou a konfigurovatelnými 7-palcovými indikátory s možností individuálního nastavení. Jak se na sportovní stroj patří, nechybí informace o provozní teplotě komponent, voltmetru, indikátoru přetížení a stopkách.

foto / Subaru

Multimédia Subaru Starlink s Apple CarPlay a Android Auto v kombinaci s balíčkem asistenčních systémů Subaru EyeSight poskytnou pohodlí při používání hodné moderního designu a sklopná pohovka změní BRZ na praktičtější vozidlo, kdykoli bude potřeba. To vše bez obětování charakteristických výhod, jako je nízká poloha řidiče, široký středový tunel a ergonomicky umístěná řadicí páka.

Zákazníci si budou moci vybrat mezi šestistupňovou manuální převodovkou nebo automatickou převodovkou se stejným počtem převodových stupňů. 250 Nm od 2,4litrového čtyřválcového boxeru půjde výhradně na zadní kola. Je pozoruhodné, že tento motor generuje 230 hp – 30 hp více než současný dvoulitrový motor.

To se odráží na výkonu – první stovka se objeví na tachometru po méně než 6 sekundách. Nejvyšší rychlost stále zůstává neznámá. Nejedná se však o auto určené pro dálniční záznamy, ale o stroj navržený tak, aby vám poskytoval radost, i když jedete pomalu.

foto / Subaru

BRZ nepřesahuje 1 280 kg.

Dozvíme se o tom nejdříve na podzim roku 2021. Tehdy se na americký trh dostanou první kopie. V Evropě však s největší pravděpodobností dostaneme ekvivalent v podobě modelu Toyota, o kterém toho moc nevíme – kromě toho, že takové auto bude vyrobeno.