Nové Porsche Taycan GTS je rychlý elektromobil s dojezdem přes 500 km

Přidat na Seznam.cz

Legendární třípísmenné spojení GTS (Gran Turismo Sport) se dostalo do prvního sportovního elektromobilu Porsche. Na autosalonu v Los Angeles představila německá značka modely Porsche Taycan GTS a Porsche Taycan GTS Sport Turismo. U těchto modelů je kromě působivého výkonu impozantní i dojezd, který překročil hranici 500 km, píše portál ecomento.de.

Od své světové premiéry v roce 2019 se modelová řada Porsche Taycan neustále rozrůstá. V současné době jsou k dispozici již tři varianty karoserie, z nichž každá je k dispozici až s pěti možnostmi pohonu. Úplnou novinkou je GTS – sportovní a zároveň velmi všestranná varianta v modelové řadě, umístěná mezi variantami 4S a Turbo. Kolik stojí Taycan? Cena modelu Porsche Taycan GTS začíná na 3,1 milionu korun, zatímco cena modelu Porsche Taycan GTS Sport Turismo začíná na 3,12 milionu Kč. Obě varianty se dostanou k prodejcům na jaře 2022.

Porsche Taycan GTS a Taycan GTS Sport Turismo se mohou pochlubit působivým výkonem – v režimu overboost při použití systému Launch Control dosahuje 440 kW (598 k). Sprint z nuly na 100 km/h trvá u obou karosářských verzí 3,7 sekundy a jejich maximální rychlost je 250 km/h. Konstrukce je vybavena speciálně upraveným adaptivním vzduchovým odpružením spolu s Porsche Active Suspension Management (PASM). Ještě sportovnější je také naladění volitelné torzně nastavitelné zadní nápravy. Aby se model GTS odlišil od ostatních variant, byl zvuk hnacího ústrojí dále upraven (Porsche Electric Sport Sound).

Exteriér a interiér vozu Porsche Taycan GTS mají výrazný styl. Zvenčí se vůz vyznačuje řadou černých nebo tónovaných detailů, včetně předního nárazníku, podstavců bočních zrcátek a okenních rámů – jak je pro Porsche z rodiny GTS obvyklé. Elegantní a zároveň dynamickou atmosféru v interiéru zajišťují četné doplňky potažené černým materiálem Race-Tex a standardní obložení z broušeného hliníku s eloxovanou černou povrchovou úpravou.

Porsche Taycan Sport Turismo je třetí karosářskou variantou. Nová varianta je určena těm, kteří chtějí úroveň každodenní praktičnosti, kterou nabízí Porsche Taycan Cross Turismo (tato verze má zvýšené zavěšení a ochranné kryty karoserie), ale zároveň chtějí pořádné výkony sportovní limuzíny Taycan. Varianta Sport Turismo kombinuje sportovní siluetu, svažující se linii střechy a funkční design varianty Cross Turismo. Prostor nad hlavou vzadu je o více než 45 milimetrů větší než u modelu Taycan Sports Sedan.

Novinkou je panoramatická střecha s ovládáním slunečního světla (průhledná nebo matná pouhým dotykem prstu). Střecha je rozdělena do devíti segmentů, které lze individuálně nastavovat – v automobilovém průmyslu je to světová novinka. Kromě nastavení Clear (čistý) a Matt (matný) lze zvolit také možnosti Semi (střední) a Bold (silný). Jedná se o předdefinované vzory s úzkými nebo širokými segmenty.

Zdroj: ecomento.de