Nové domy ve Velké Británii mají povinnou instalaci nabíječek pro elektromobily

Přidat na Seznam.cz

Již v příštím roce budou muset nové domy stavěné ve Velké Británii splňovat nové požadavky, které se týkají nutnosti instalovat elektrické zásuvky pro nabíjení automobilů, píše deník CNBC. To by mohlo znamenat až 150 000 nových odběrných míst energie ročně.

Jedním z největších problémů rozvoje segmentu elektromobilů je nedostatečný počet odběrných míst, která umožňují doplňování energie do článků instalovaných ve vozidlech. Velká Británie chce jejich instalaci rozšířit pomocí regulace shora dolů.

Od příštího roku budou muset být všechny nově postavené domy ve Spojeném království vybaveny nabíjecími místy pro elektromobily.

Britská vláda odhaduje, že nové řešení zaručí téměř 150 000 nových dobíjecích míst ročně – důležité je, že nařízení se bude týkat nejen rodinných domů, ale i velkých obytných budov, supermarketů, nákupních center a parkovišť s více než 10 místy.

Toto řešení má napomoci dynamickému růstu v segmentu elektromobilů a usnadnit přechod na elektrický pohon, jakmile bude zakázán prodej automobilů se spalovacími motory, což se očekává již v roce 2030.

Zdroj: CNBC