Nová Tesla bez portů USB. Na vině je krize na trhu

Přidat na Seznam.cz

Nové vozy Tesla Model 3 a Model Y dorazily k zákazníkům s otvory pro chybějící porty USB. Na vině je situace na výrobním trhu. Nedostatek polovodičů způsobuje automobilkám velké problémy, píše portál electrek.co.

O problémech v automobilovém průmyslu slyšíme až příliš často. Nedostatek polovodičů se přímo promítá do omezené dostupnosti na trhu. Někteří výrobci se však vydávají jinou cestou. Touto cestou se vydala mimo jiné společnost Tesla.

Uživatel Redditu s přezdívkou mehlinator popsal příběh svého nákupu vozu Tesla Model Y. Když čekal na převzetí vozidla, zjistil, že mu budou chybět porty USB. Ukázalo se, že ve skutečnosti obdržel neúplnou objednávku.

Chyběly však pouze vybrané porty – konkrétně dvě zásuvky USB-C, které měly být umístěny ve středové konzole. Ostatní porty umístěné v přední přihrádce a u zadních sedadel jsou na správném místě. Kromě zásuvek USB nefunguje ve vozech Tesla ani funkce bezdrátového nabíjení. Servisní služba uživatele informovala, že závada by mohla být odstraněna v „několika příštích týdnech“.

Nejedná se o ojedinělý případ
Na problémy si stěžovalo více lidí. Další uživatel Redditu zaslal fotografii děr po chybějících portech na Tesle Model 3, zatímco novináři z webu electrek.co hlásí četné stížnosti, které jim začaly chodit 11. listopadu. Poslední Tesla Model Y se sadou portů měla dorazit 6. listopadu. Důsledky pandemie koronaviru se projevují v mnoha odvětvích a je možné, že je budeme pociťovat ještě dlouho.

Zdroj: electrek.co, Reddit