Nová stanice chce nahradit klasické benzínky. První předzvěst budoucnosti bude postavena v Bratislavě

Přidat na Seznam.cz

Pokud jde o téma, zda elektrický pohon pošle spalovací motory do zapomnění, nabízí se otázka, zda by dobíjecí sítě neměly nahradit i klasické čerpací stanice.

Zda se tak skutečně stane, je jiná věc, ale na trhu již existují zajímavé projekty nabíječek pro výkonné elektromobily, které motoristům nabízejí něco navíc. Zejména společnost ZSE Drive připravuje zajímavý projekt nabíjecího uzlu v Bratislavě. Dočkat by se ho měli v nejbližších měsících.

Nabíjecí hub pro 10 automobilů

Podniky na Slovensku také stále více využívají obchodní příležitosti k přechodu na elektromobilitu. Celkem 6 stejnosměrných nabíjecích míst s konektorem CCS, která poskytují maximální výkon 400 kW, a také 4 střídavá nabíjecí místa. Takto vypadá budoucnost nabíjení elektromobilů v podání společnosti ZSE Drive, která se naživo představí na připravovaném nabíjecím uzlu v Bratislavě.

Výkon 400 kW je jakousi předzvěstí a přípravou na budoucnost v oblasti ultrarychlého nabíjení. Pokud vás zajímá, kde nové nabíjecí body najdete, ZSE Drive je vybuduje v hlavním městě na Landererově ulici, v blízkosti projektů Sky Park nebo Panorama City. Nabíjecí centrum nabídne také kavárnu a odpočinkovou zónu pro motoristy. Očekává se, že motoristé stráví nabíjením v průměru 25 minut.

V budoucnu bude nový nabíjecí uzel v Bratislavě zahrnovat i tzv. indukční, tedy bezdrátové nabíjení. Společnost ZSE Drive má smělé plány i pro další města. V současné době má po celém Slovensku v provozu téměř 160 stejnosměrných dobíjecích míst a do konce příštího roku jich má přibýt dalších 120.

Zdroj: redakce, Moj Elektromobil