Nová Mazda 2: Oblíbené vozidlo důchodců a maminek je nyní hybridní a identické s Toyotou Yaris

Přidat na Seznam.cz

Poprvé přichází Mazda 2 s hybridním motorem. Je výsledkem spolupráce s Toyotou a více než připomíná nový Yaris.

Nová Mazda 2, vyvinutá ve spolupráci s Toyotou, opouští typické stylistické prvky značky a přebírá tvary a motory, které jsme již viděli u nového Yarisu, vozu, který získal ocenění Auto roku 2021. Poprvé se do Mazdy 2 dostala hybridní pohonná jednotka v podobě plně hybridního motoru o objemu 1,5 litru a výkonu 116 koní.

Mazda a úspory z rozsahu: Mazda 2 shodná s Yarisem
Stejně jako u modelu Yaris je vůz poháněn pohonnou jednotkou, která se skládá ze zážehového tříválce o objemu 1490 cm3 a elektrické jednotky napájené baterií o kapacitě necelého 1 kWh. Elektromotor a spalovací motor poskytují celkový výkon 116 koní, přičemž vozidlo je schopno ujet krátké vzdálenosti v plně elektrickém režimu s dojezdem 2 km.

Nová Mazda 2 zrychlí z 0 na 100 km/h za 9,7 s a dosáhne maximální rychlosti 175 km/h. Pokud jde o spotřebu, japonský výrobce uvádí 3,8-4 l/100 km s emisemi CO2 v rozmezí 87-93 g/km v závislosti na použití 16″ nebo 15″ kol.

Jedná se o plně hybridní vozidlo, které není třeba dobíjet na čerpací stanici. Akumulátor se totiž nabíjí z brzd a ze spalovacího motoru a využívá část energie, kterou je schopen dodat. Mluvíme o kompaktním vozidle segmentu B s délkou 3,94 m, šířkou 1,75 m, výškou 1,47 m a rozvorem náprav 2,68 m.

Z estetického hlediska se ve srovnání s Yarisem mění v podstatě jen loga, a dokonce i z hlediska motoru je rozdílů velmi málo (pokud vůbec nějaké). Interiér a informační a zábavní systém jsou také identické. Není to poprvé, co se objevily tak nápadné podobnosti mezi vozidlem Mazda a Toyotou, ale i předchozí generace Mazdy 2 sdílela několik stylistických prvků s typickým designem Mazdy.

Mazda 2 Hybrid se objeví na jaře 2022 ve třech výbavách: Pure, Agile a Select. Ceny zatím nebyly oznámeny.