Nová Dacia Sandero je nejlepší! Francouzští novináři ocenili tento model titulem Auto roku 2021

Přidat na Seznam.cz

Nová Dacia Sandero byla oceněna novináři francouzského časopisu L’argus, který modelu udělil titul Auto roku 2021. Sandero získalo lepší skóre než Ford Puma a elektrický Peugeot e-2008.

Dacia Sandero III generace se na francouzský trh dostala na konci roku 2020 a překonala konkurenci v kategori. Moto novináři časopisu L’argus tvrdí, že nejen cena je výhodou modelu rumunského výrobce, a Sanderu udělil titul Auto roku 2021. V loňském roce zvítězil Peugeot 208, který získal také nejprestižnější titul pro automobil v Evropě, tj. Auto roku 2020.

Ocenění v soutěži Auto roku L’argus bylo uděleno již popáté za sebou. Hlasování bylo rozděleno do několika kategorií: technologie, reklama, město, rodina, SUV, elektrický vůz, sportovní vůz a ojetý vůz. Porota také udělila trofej vítězi vozidla, který získal nejvíce bodů ve všech kategoriích. Novináři společnosti L’argus při hodnocení automobilů zohledňují cenu, provozní náklady, řízení a vybavení. Dacia Sandero nasbírala 49 bodů a porazila Ford Puma a Peugeot e-2008.

Podle společnosti L’argus „ocenění posiluje roli Dacie Sandero jako oblíbeného francouzského vozu (model je nejčastěji registrován soukromými osobami), který byl úspěšně vyvinut díky platformě Renault Clio V. Dacia udržovala nízkou cenu a zlepšila kvalitu, výbavu Sandera a přidala LPG k ceně benzínu. Model Sandero si převzal od Peugeotu 208, který byl loni nejprodávanějším modelem ve Francii. “

Cenu L’argus za nejlepší užitkové vozidlo získala společnost Citroen za model e-Jumpy a Renault získal cenu za hybridní technologii E-Tech a ojetý Renault Zoe .