Nová audio technika v autě by mohla ukončit klasický spor o tom, kdo vybere hudbu na cestu

Přidat na Seznam.cz

Tento odvěký problém se však snaží vyřešit nová technologie. S jedním řešením přichází společnost Harman, kterou vlastní Samsung. Technologie se nazývá se Ready Together, informuje web Car throttle.

Harman nabízí pokročilou technologii zvukových zón, takže si každý cestující může vychutnat svá vlastní média. Sluchátka to umí také, ale rozdíl je v tom, že všichni cestující spolu mohou stále mluvit. To se hodí rodičům, kteří nechtějí přijít o klasickou konverzaci v autě se spolucestujícími.

Systém zahrnuje řízení hluku, mikrofon a zpracování hlasu, aby umožnil konverzaci pro všechny cestující ve vozidle. Každý cestující si také může zvolit mezi tradičním dvoukanálovým stereofonním zvukem a plným prostorovým zvukem. Mělo by se jednat o to, že každý cestující má svou zvukovou zónu a možnost komunikovat s ostatními díky vylepšené opěrky hlavy.

Opěrka hlavy je popisována jako modulární s cílem usnadnit velkým výrobcům přizpůsobení zařízení svým konstrukcím sedadel. Takže zanedlouho bychom se měli dočkat toho, že se tyto věci začnou objevovat v konfigurátorech automobilů.

Zdroj: carthrottle.com